Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Paukščių palydų šventė Metelių regioniniame parke

Antrąjį rudens mėnesį tradiciškai švenčiamos ,,Paukščių palydos“, išlydime paukščius į jų tolimą kelionę. Jau kelinti metai šią ,,Paukščių palydų“ šventę Metelių regioninio parko direkcija organizuoja su Žuvinto biosferos rezervatu. Spalio 3 dieną Paukščių palydų šventėje Metelių regioniniame parke ir Žuvinto biosferos rezervate palydėti išskrendančius paukščius ir pasigėrėti gražia rudeniška gamta panoro 18 dalyvių. Šventė prasidėjo Žuvinto biosferos rezervate. Dalyviai susipažino su būdingiausiais rudeniniais paukščiais migrantais, vykdė rytinių ežere nakvojusių paukščių stebėjimus. Vėliau stebėjimus vykdė Simno žuvivaisos tvenkiniuose.

 Atvykus į Metelių regioninį parką Gamtos mokykloje – lankytojų centre dalyviai buvo supažindinti su pagrindiniais vandens paukščių skiriamaisiais požymiais, vėliau stebėjimus tęsė specialiame paukščių stebėjimo bokštelyje. Tolimesnis maršrutas apie Dusios ežerą. Nors oro sąlygos ir nebuvo pačios palankiausios vykdyti stebėjimus, pūtė gūsingas vėjas, Dusioje migruojančių paukščių sankaupų netrūko. Gausiausia sutinkami laukiai, įvairių rūšių antys, kragai bei kormoranai. Po pirmųjų šalnų apsistos ir viešnios iš šiaurės – gulbės giesmininkės bei mažosios gulbės.

 Keliaudami apie Dusios ežerą dalyviai stebėjo ne tik paukščius, bet ir aplankė Kryžių šventovę, keliavo Padusio kalvomis, kopė į Prelomciškės piliakalnį, grožėjosi gamtos vertybėmis.

 Stebėjimų pabaigoje suvesti apskaitos rezultatai. Paukščių palydų šventės metu buvo užregistruota 10710 paukščių, 71 rūšis. Daugiausia laukių apie 4877, kikilių 1614, pempių 730, didžiųjų kormoranų 482, būreliuose susitelkusių  įvairių rūšių ančių ir kitų paukščių. Stebėjimų rezultatai perduoti Lietuvos ornitologų draugijai.                     

 

 

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.