Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Užgavėnių šventė Metelių regioniniame parke

,,Žiema, žiema bėk iš kiemo“! Norom ar nenorom, bet pavasariui žiema užleis vietą. Gi tiek žmonių susirinko, netoli šimto, į Užgavėnes Meteliuose, varė žiemą iš kiemo, budino pavasarį iš miego. Kaip iš senų laikų sakoma ,,Jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi“. Taigi nuo dūšios šventėm: ir arkliais pasivažinėjom - kad linai ilgesni būtų; ir sniege pasivoliojom - kad derlius gausesnis būtų; ir šokom ir dainavom - kad sveiki būtumėm ir kokių tik monų neprikrėtėm.
Labai smagu, kad sulaukėm daug svečių iš tolimesnių kampelių: kaukių nuo Kumečių, velnių nuo Mockonių. Atkeliavo svečių net nuo Lazdijų, Veisiejų, Stebulių ir daug linksmų kitų veidų, visų net neišvardysi. Svečiai netuščiom atvažiavo, atvežė mums gyvą gaidį su visu aprašymu: kaip geriau laikyt, kuo šert, kad auksinį kiaušinį padėtų. Labai smagūs mūs Meteliškiai buvo. Kad linksma buvo tai ne melas, kai pilvai pilni ir nuotaika geresnė. Į šventę su didžiausiom vaišėm čigonkėlės atlėkė, skaniausių blynų visų kalnų atvežė, arbatos nuo blogos nuotaikos bačkų, ir visokių likarstvų.  

Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki šv. Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės. Taigi prisivalgėme ir prisilinksminome iki soties. Tie kurie drąsesni buvo žaidimus žaidė, užduotyse dalyvavo ir prizus gavo. Visą šventę nesutarę abudu pikti vienas ant kito lašininis su kanapiniu kovojo, kad būtų aišku kas viršesnis, katro valdžia bus ar pavasaris ateis ar žiema dar kaulus laužys. Bet argi lašininis laimės, pilvą užsiauginęs, lašinius apsikabinęs... Laimėjo pavasaris, o žiemos blogumus sudeginome ant laužo, pasiruošėme sutikt pavasarį.  

Čigonėlės nupasakojo, kad šiais metais visi bus smagūs, linksmi, gražūs, kad javų bus pilni aruodai, linai balci gražūs, netekėjį mergos gaus vyrus. Tep kožnų dzienelį saulutė vis aukščiau dangun kopia, kiekvienų darban kviečia, inšalų iš žemės judzina, vyturį užu plunksnelės krucina. Tai bus ir šilta ir malonu...    

Picture_191.jpg

 

DSC_5921.JPG

 

DSC_5732.JPG

 

DSC_5832.JPG

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.