Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Projektas

 Projekto autorius: bendruomeninė organizacija „Dainavos kaukas“
Projekto pavadinimas: „Mokomės taupyti kartu“
Projekto tikslas – informuoti visuomenę apie elektros energijos taupymo būdus ir galimybes bei naudą gamtai ir žmogui, panaudojant šiuolaikines vaizdines bei kitas informacijos sklaidos priemones.
Projekto vykdymo laikas ir vieta: vasario 22 d. – balandžio 02 d.. Alytaus ir Lazdijų raj. savivaldybės.
     

Projekto įgyvendinimo grafikas:

 Nr.

 Veiklos pavadinimas / vieta

 Laikas

1.

Paskaita - pristatymas. Integruotas mokymas apie energijos taupymo būdus ugdymo procese. Projekto ir numatomos veiklos pristatymas ir supažindinimas. Metodinės rekomendacijos (internetinių svetainių adresai, literatūra, pristatymas PowerPoint programa) / Alytaus r. Kumečių pagr. mokykla. 

Vasario 22 d.

2.

Mėnesio akcija „Išjunk šviesą“. Raginsime visas Kumečių pagrindinės mokyklos bendruomenės šeimas taupyti elektros energiją, siekiant sumažinti elektros energijos išlaidas / Alytaus ir Lazdijų r. savivaldybės. (Kvietimai - skelbimai išsiųsti Lazdijų r. ir Alytaus r. mokykloms)

Vasario 22 d. - kovo 22 d.

3.

Diena be elektros. Kuo mes naudojamės kiekvieną dieną, kas naudoja elektros energiją? Ir kaip atrodytų diena be elektros? Bandysime pragyventi vieną dieną nesinaudodami elektra ir aptarsime, ką patyrėme.  Kovo 19 d. švęsime Žemės dieną, vietoj įprastų elektros lempučių uždegsime žvakutes / Alytaus r. Kumečių pagr. mokykla (I dalis),  Lazdijų r. Metelių regioninio parko direkcija (II dalis).

Kovo 20 d.

(I dalis 8.00 val.) (II dalis 10.00 val.)

4.

Anketinis tyrimas Kumečių pagrindinės mokyklos bendruomenės šeimoms „Kiek šeima sutaupė per mėnesį?“. Vaikų svajonės piešiniuose ,,Kur panaudosiu sutaupytus pinigus?“. Raginsime ir kitas mokyklas atlikti tokį tyrimą / Alytaus r. Kumečių pagr. mokykla. (Kvietimai - skelbimai išsiųsti Lazdijų r. ir Alytaus r. mokykloms)

Kovo 22 d. - kovo 29 d.

5.

Informacinių plakatų „Taupyk“ konkursas. Kviesime kiekvieną šeimą sukurti informacinį plakatą, išreiškiant savo požiūrį į energijos efektyvumą, energijos taupymą bei naudą gamtai ir žmogui. A3 formato plakatą sudaro: iliustracija ir devizas.  Kitoje lapo pusėje priklijuota kotelė su autorių vardais ir pavardėmis bei trumpu aprašymu, kuris paaiškina pagrindinę plakato ir devizo idėją. Plakato kūrimui pasirenkamos tinkamiausios aplinkai draugiškos medžiagos ir technologijos. Visų šeimų darbai  nuo kovo 4 d. bus eksponuojami mokyklos fojė. Kompetentinga komisija atrinks 20 įdomiausių originaliausių darbų. Jų autorius apdovanosime vertingais elektrą taupančiais prizais / Alytaus r. Kumečių pagr. mokykla. (Kvietimai - skelbimai išsiųsti Lazdijų r. ir Alytaus r. mokykloms)

Vasario 22 d. - kovo 3 d.

6.

Kilnojamoji ekspozicija.  Dvidešimties darbų ekspozicija keliaus po Alytaus ir Lazdijų rajoną: Alytaus rajono savivaldybė, Miroslavo seniūnija, Metelių regioninio parko direkcija, Simno kultūros centro Santaikos laisvalaikio salė. Pasibaigus projektui šiuos darbus planuojame eksponuoti RST bei kitose vietose pagal poreikį ir susitarimą. 

Kovo 19 d. - balandžio 1 d.

7.

Akcija ,,Gyvenk taupiau ir linksmiau“. Iš projekto veiklos metu sukurtų linksmiausių ir originaliausių iliustracijų gaminsime lipdukus, kuriuos išdalinsime projekto dalyviams, kad priklijuotų prie apšvietimo jungiklių, o magnetinius prie buities prietaisų / Alytaus ir Lazdijų rajonų mokyklos, seniūnijos ir bibliotekos.

Nuo kovo 22 d.

8.

Vaizdinės PowerPoint priemonės pristatymas. Jaunimo iniciatyvinė grupė sukurs vaizdinę PowerPoint priemonę „Elektros energijos taupymo būdai ir galimybės bei nauda gamtai ir žmogui“, kurią pristatys Kumečių kaimo viešoje bibliotekoje ir pasiūlys pedagogams naudoti kaip metodinę priemonę. 

Kovo 24 - 25 d.

9.

Skrajutės – atmintukės. Jaunimo iniciatyvinė grupė pagamins ir išplatins neįgaliesiems  ir pensininkams / Alytaus ir Lazdijų r. savivaldybės.

Kovo 14 d.- balandžio 2 d.

10.

Konferencija „Elektros energijos taupymo būdai ir galimybės bei nauda gamtai ir žmogui“ (lektoriai: RST darbuotojai; Metelių regioninio parko darbuotojai; projekto vykdytojai) / Alytaus r. Kumečių pagr. mokykla. (Kvietimus - skelbimus išsiųsime Lazdijų r. ir Alytaus r. mokykloms, kitoms įstaigoms ir organizacijoms)

Kovo 31 d.

 

11.

Projekto veiklos informaciją viešinsime: Alytaus rajono savivaldybės tinklalapyje www.arsa.lt, Kumečių pagrindinės mokyklos tinklalapyje www.kumeciu.alytus.lm.lt, Metelių regioninio parko direkcijos tinklalapyje www.meteliuparkas.lt, dienraštyje „Alytaus naujienos“, nemokamai platinamame Alytaus miesto laikraštyje.

Vasario 22 d. - balandžio 2 d.

Kviečiame prisijungti

Bendruomeninė organizacija „Dainavos kaukas“ bendradarbiaudama su Kumečių pagrindine mokykla, Alytaus r. sav. viešosios bibliotekos Kumečių filialu ir Metelių regioninio parko direkcija vykdo PILIETINĖS ATSAKOMYBĖS FONDO ir RYTŲ SKIRSTOMŲJŲ TINKLŲ finansuojamą projektą „MOKOMĖS TAUPYTI KARTU“.
Projekto tikslai: informuoti visuomenę apie elektros energijos taupymo būdus ir galimybes bei naudą gamtai ir žmogui, panaudojant šiuolaikines vaizdines bei kitas informacijos sklaidos priemones. Skatinti gyventojus kaupti informaciją ir ją kūrybiškai diegti praktikoje, t. y. gauti apčiuopiamus taupymo rezultatus, peržiūrėti savo išankstinius nusistatymus, įsitikinti, kad elektros energiją taupyti ne taip jau sunku. Čia tik reikia žinių, įgūdžių ir kiekvieno asmeninės atsakomybės racionaliai naudojant elektros energiją.
Apie kiekvieną projekto renginį informuosime iš anksto. Tikimės malonaus bendravimo ir bendradarbiavimo (Tel. Nr.:  8 315 64631  8 315 64631 , 868791665).
Daugiau apie elektros taupymą:
www.elektromagija.lt
www.pinga.lt
www.valdopatarimai.lt
www.taupilempute.lt
 
 

Dėkojame visiems, kurie mus palaiko.
Džiaugiamės, kad esate su mumis:)

Organizartoriai

 

 

     
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.