Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Mokomės taupyti kartu

Bendruomeninė organizacija „Dainavos kaukas“ bendradarbiaudama su Kumečių pagrindine mokykla, Alytaus r. sav. viešosios bibliotekos Kumečių filialu ir Metelių regioninio parko direkcija vykdė PILIETINĖS ATSAKOMYBĖS FONDO ir RYTŲ SKIRSTOMŲJŲ TINKLŲ finansuojamą projektą „MOKOMĖS TAUPYTI KARTU“.  

Baigiamoji konferencija vyko Kumečių pagrindinėje mokykloje. Džiugu, kad šis projektas susilaukė dėmesio. Projekto dalyviai, svečiai buvo be galo aktyvūs. Susirinkusius dalyvius pasveikino mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Ramutė Plytninkienė, ausį pamalonino Lauryno Zubraus saksofonu atliekamų kūrinių skambesys. Visų akį pritraukė ir sugrąžino į senovę vaizdingas mokytojos Romos Žukienės pamokymas kaip drobeles lygino  mūsų senolės.  

Projekto vykdytojos Jurgita Andriuškevičienė, Tatjana Krugelienė, Nijolė Pocevičienė  pristatė visą projekto veiklą, kūrybinius darbus, apdovanojo aktyviausius dalyvius, konkursų nugalėtojus. Visas  įdomybes sunku ir išvardinti: akcija „Išjunk šviesą“, kurios metu buvo raginamos visos Kumečių pagrindinės mokyklos bendruomenės šeimos taupyti elektros energiją, skaičiuoti kiek gi sutaupė pinigų, o mažieji šeimos nariai nupiešė savo didžiausias svajones, kurias galės įgyvendinti sutaupę pinigėlius. Visi kartu sugalvojo būdą kaip sutaupyti elektros energiją -  ,,Diena be elektros“ ir įdomus ir be galo turiningas elektros taupymo būdas. Bandė pagyventi vieną dieną be elektros, suvokti, kaip gi atrodo diena be elektros ir po to aptarė ką patyrė. Kovo 20 d. Metelių regioniniame parke šventė Žemės dieną, vietoj įprastų elektros lempučių uždegė žvakutes, vaikai atsinešė žibintuvėlių, šviečiančių apyrankių, pakabukų.  

Tikrai be galo daug įvairių užsiėmimų vyko viso  projekto metu. Be viso to vyko  „Šviesos globėjo“- žmogaus, kuris labiausiai rūpinasi elektros energijos taupymu mokykloje rinkimai, akcija ,,Gyvenk taupiau ir linksmiau“, informacinių plakatų ir kitų kūrybinių darbų „Taupyk“ konkursas. Parengta ekspozicija keliauja po Alytaus apskritį. Jaunimo iniciatyvinė grupė parengė skrajutes – atmintukes su naudingais patarimais.

Baigiamosios konferencijos metu vyko Viktorina „Viskas apie energetiką“. O kad žinotume kokiu būdu elektra pasiekia mūsų namus, Metelių regioninio parko kultūrologė Eglė Kiguolytė skaitė pranešimus „Elektra tarp gamtos ir žmogaus“ ir „Naujausios technologijos elektros gamybos srityje“ , vyko žaidimas – konkursas žinių įtvirtinimui. Trumpam atsipalaidavimui, kavos pertraukėlių metu, diskutavome, dalinomies savo patirtimi ir žiniomis apie elektros vartojimą, taupymo būdus. Visi dalyviai turėjo galimybę parodyti savo žinias, sugebėjimus grupiniuose-kūrybiniuose užsiėmimuose, kuriuos labai spalvingai, linksmai pristatė. Ne tik piešė, bet ir dainavo, skaitė savo kūrybos eiles, netgi vaidino. Svečias iš Vilniaus RST racionalaus elektros energijos vartojimo ekspertas Mantas Vaskela skaitė pranešimą apie elektros vartojimo įpročius, asmeninę patirtį, dalijo naudingus patarimus“. Su kolege  dalyviams išdalijo informatyvias, labai naudingas knygeles apie taupymą ir  vykdomus projektus.  

Projekto dalyviai įgijo daug informacijos apie elektros energiją, jos taupymo būdus, žalą gamtai bei žmogui. Tam, kad kiekvieno dalyvio mintys, apmąstymai neišblėstų buvo kuriamas spalvingas šviestuvas ,,Taupom kartu su „Dainavos kauku“. Kiekvienas dalyvis užrašė brandžiausią, projekto veiklą apibendrinančią mintį.  

Tikrai vykusiai įgyvendinta ši graži idėja, žmonės paakinti, jog turi racionaliai naudoti elektros energiją, būtent tiek kiek jos mums reikia. Nuo to tik geriau: ir gamta švaresnė, ir sveikata geresne, ir piniginė storesnė.
  IMG_0558.jpg  

IMG_0568.jpg
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.