Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Moksleiviai tvarkė balinių vėžlių namus

Metelių regioniniame parke ruošiamasi artėjančiam vasaros sezonui, atnaujinami informaciniai ženklai, stendai, tvarkoma teritorija.

Praėjusią savaitę parke lankėsi jaunieji pagalbininkai iš Alytaus rajono Kumečių pagrindinės mokyklos, vadovaujami mokytojos Jurgitos Andriuškevičienės. Mokinių tarybos ir iniciatyvinės grupės nariai kartu su parko darbuotojais tvarkė balinių vėžlių namus, esančius Juodabalės herpetologiniame draustinyje. Jame gyvena apie 40 balinių vėžlių. Siekiant išsaugoti šiuos retus gyvūnėlius, vykdomi projektai, kertami krūmai apie jų gyvenamąsias vietas bei kalvelių šlaituose, kur vėžliai deda kiaušinius.

Iškirstus krūmus moksleiviai padėjo sunešti į krūvas. Šis darbas buvo išties nelengvas, nes tarp kitų įvairių rūšių medelių buvo ir gudobelės šakos, gausiai ,,pasipuošusios“ aštriais spygliais. O jie negailestingai persmeigdavo netgi pirštinėtas talkininkų rankas. 

talka_juodabale10.jpgUoliai pasidarbavę moksleiviai su parko darbuotojais sunešė visus nupjautus krūmelius į dideles stirtas.

Baliniai vėžliai dabar galės drąsiai išlipti į krantą pasišildyti saulutėje. O patelėms neteks ropoti ilgo kelio, kad padėtų kiaušinius. Iškirstų kalvelių saulėti šlaitai – puiki vieta pradėti naują gyvybę.

Moksleiviams, uoliai triūsiantiems Juodabalės herpetologiniame draustinyje, buvo įdomu sužinoti ir apie pačius įstatymo saugomus simpatingus gyvūnėlius, apie kuriuos papasakojo parko darbuotojai.

Dalė Juknevičienė, Metelių regioninio parko vyr. kultūrologė.
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.