Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Nagojos konferencija

Jungtinių Tautų (JT) viršūnių susitikime kuriame dalyvavo beveik 200 valstybių buvo priimta istorinė tarptautinė sutartis, turinti ateinantį dešimtmetį padėti saugoti pasaulio miškus, koralinius rifus ir kitas pažeidžiamas ekosistemas.Tiek turtingosios, tiek skurdžiosios valstybės susitarė imtis „veiksmingų ir skubių“ priemonių, siekiant pažaboti gamtai daromą žalą ir užkirsti kelią pasaulio biologinės įvairovės, nuo kurios priklauso žmonijos išlikimas, mažėjimui.
193 pasaulio šalių atstovai įsipareigojo iki 2020 metų siekti šių svarbiausių tikslų: sumažinti taršą, saugoti miškus ir koralinius rifus, išskirti sausumo ir vandens ekosistemų apsaugos teritorijas, taip pat tausojančiai naudoti žvejybos išteklius.
Konferencijos dalyviai taip pat tikisi, jog šis susitarimas suteikė vilties, kad JT padės spręsti daug pasaulio aplinkosaugos problemų. Vienas iš svarbiausių šioje sutartyje numatytų įsipareigojimų - jog 17 proc. pasaulio sausumos ir 10 proc. vandenynų ploto bus skirta biologinės įvairovės apsaugai. Šiuo metu saugomos teritorijos apima 13 proc. sausumos ir tik vieną procentą vandenynų.
Lietuvai teks pasispausti, kad įvykdyti šiuos reikalavimus
.  
Grįžti

Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/meteliuparkas.lt/www/class.php on line 43
Disk full (/tmp/#sql_2a4c_0.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device")