Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Užgavėnių šventė Meteliuose

Kad žiema neužsibūtų, greičiau mūsų kiemus paliktų, saulutė vis labiau šildytų ir kad pavasaris greičiau ateitų – vijom žiemą iš kiemo !  

    Kovo 8 d. Meteliuose prie Metelio ežero vyko Užgavėnių šventė. Kokių tik nebuvo toje šventėje būtybių - velniai ir raganos, žydeliai ir čigonės, giltinės ir visokių kitokių visas pulkas. Lašininis su kanapiniu didelę nemeilę vienas kitam rodė, vienas į kitą šnairai žiūrėjo, vis galvojo katras viršesnis bus.  

    Pas žydelį prie vaišių stalo virė riebi kopūstienė, visi ragavo, po neluptą bulvę gavo. Čigonkėlės arbata ir blynais vaišino, visus ragino pasisotinti, kad pilvai pilni būtų, kad žiema šalta neužsibūtų. Metelių krašto šeimininkės po prijuostę blynų ir kitokių gardumynų atnešė.  

   Kad nebūtų taip šalta visi įvairius žaidimus žaidė, sniege voliojosi, sūpynėmis suposi, ant krūmų augančius riestainius rinko. Drąsesnieji kanapinį ir lašininį mokino, kaip kovoti reikia už savo vietą po saule.  

   Visi taip laukę pavasario jo tikrai sulauks: išvijom lašininį iš kiemo, o paskui jį ir šaltą žiemą. Sudeginom morę ant laužo ir kartu visas žiemos blogybes, visi smagiai pasišokom, padainavom.  

    Dabar vis dažniau žiūrėsim ir matysim, kad ta saulelė vis aukščiau ir aukščiau, paukštelių vis daugiau ir daugiau, rodos tikrai pavasaris ateis !

Picture_019.jpg

           

              Kepė blynai ir blynukai,
            Kad privalgytų pilvukai,
            Kad kišenės pilnos būtų,
            Kad žiema neužsibūtų...  

Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.