Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Poilsio dienomis – vėl reidai

Karštomis vasaros dienomis daug poilsiautojų atvyksta prie didžiųjų Dzūkijos ežerų – Dusios, Metelio ir Obelijos, esančių Metelių regioniniame parke. Deja, atvykę į gamtos prieglobstį, kai kurie nepaiso draudimų, galiojančių valstybės saugomose teritorijose.

Metelių regioninio parko pareigūnai, prieš dvi savaites dalyvavę reide apie Dusios ežerą kartu su Lazdijų rajono aplinkosaugininkais bei policijos komisariato atstovais, nubaudė 10 pažeidėjų, nesilaikiusių pakrantės apsaugos juostos režimo. Jiems skirtos 50 litų baudos. Derėtų įsiminti, jog automobilius prie ežero galima statyti ne arčiau kaip 25 metrai nuo vandens telkinio. Be to, vienas alytiškis ežerą raižė vandens motociklu, nors tai yra griežtai draudžiama. Jis nubaustas 100 litų bauda. Negalima poilsiautojams plaukioti ir motorinėmis valtimis, nes jų ir vandens motociklų sukeltas triukšmas trikdo ežeruose gausiai apsistojusius ir perinčius paukščius.

Praėjusį sekmadienį reide apie Dusios ir Metelio ežerus dalyvavę Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Artūras Vaickus, Alytaus miesto ir rajono agentūrų vedėjai Jaunius Janonis ir Romualdas Gavėnas,  bei Metelių regioninio parko direktorius Romualdas Bagdžiūnas taip pat užfiksavo 7 pakrantės apsaugos juostos režimo pažeidėjus. Didesne - 225 litų bauda – reido metu buvo nubausti marijampoliečiai, nesilaikę saugomos teritorijos režimo. Jie nemandagiai elgėsi su pareigūnais, ginčydamiesi ir įrodinėdami savo tiesas - esą sklypo savininkui susimokėjo 15 litų ir dabar gali daryti ką tik širdis geidžia.

Prie Dusios ežero buvo užfiksuotas ir neteisėtas medžių kirtimo atvejis. Žemės savininkas, jam priklausančioje poilsiavietėje, pjovė beržus, neturėdamas tam leidimo. Už tai jam skirta 150 litų bauda.

Prieš akis – net keturios poilsio dienos, per kurias prie Metelių regioninio parko ežerų vėl plūstels didžiuliai būriai poilsiautojų. Nesnaus šiomis dienomis ir aplinkosaugininkai. Taigi atvykusiems į gamtą patariama joje elgtis mandagiai, gerbti kitus poilsiautojus, ir visų pirma gerbti save. Tada nereikės krapštyti piniginių, gadinti nuotaikos nei sau, nei kitiems. Gero savaitgalio!

Dalė Juknevičienė, Metelių regioninio parko vyr. kultūrologė.
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.