Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Plaukiojimo galimybės Metelių RP ežeruose

Prasidėjus intensyviam poilsiavimo sezonui, nepakenks šiek tiek prisiminti plaukiojimo galimybes ir apribojimus saugomose teritorijose, tarp jų ir Metelių regioninio parko ežeruose.  

Draudimas visuose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose plaukioti vandens motociklais išliko kaip ir anksčiau. Dusios, Metelio ir Obelijos ežeruose (ir kituose mažesniuose, patenkančiuose į saugomą teritoriją) vandens motociklais plaukioti d r a u d ž i a m a. Lazdijų rajone vandens motociklų mėgėjams skirtas Seirijo ežeras.

Nuo navigacijos sezono pradžios iki liepos 31 d. plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis Metelių regioninio parko ežeruose draudžiama iš viso, o nuo rugpjūčio 1d. savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama plaukioti draustiniuose, valstybiniuose parkuose, biosferos rezervatuose ir biosferos poligonuose esančiuose vandens telkiniuose kai savaeigės plaukiojimo priemonės bendras variklių galingumas viršija 8 kW (10,8 AG), bet neviršija 110 kW (150 AG).

Tai reikštų, kad Metelių regioninio parko ežeruose su vidaus degimo varikliais, kurių bendras galingumas neviršija 8 kW, galima plaukioti nuo rugpjūčio 1 d.

Tačiau derėtų atkreipti dėmesį, jog net ir po rugpjūčio 1 d. plaukiojimas tam tikrose ežerų dalyse yra ribojamas, draudžiama plaukioti savaeigėmis ir burinėmis plaukiojimo priemonėmis arčiau kaip 300 m nuo kranto, išskyrus išplaukimą ar parplaukimą lėta eiga. Šie suvaržymai reikalingi tam, kad besiruošiantys migracijai paukščiai būtų mažiau trikdomi ir tinkamai pasiruoštų savo kasmetinei kelionei.

Nuo š. m. birželio 1 d. iki spalio 1 d. šalyje vyksta prevencinė priemonė „Vanduo 2011". Priemone siekiama užkardyti teisės pažeidimus vidaus vandenyse ir užtikrinti juose saugią laivybą. Teritorinėms policijos įstaigoms nurodyta sudaryti bendrus planus su Lietuvos saugios laivybos administracija, keistis duomenimis apie vidaus vandenų transporto priemonių savininkus, vykdyti kitokią prevencinę veiklą.

Apie pastebėtus plaukiojimo taisyklių pažeidimus dabar jau galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Metelių regioninio parko direkcija
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.