Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Informacija apie plaukiojimą Dusios, Metelio ir Obelijos ežeruose

   Gero ir ramaus poilsio.  

  Šių metų rugpjūčio 15 dieną Lazdijų rajone, Metelių regioninio parko Dusios hidrografiniame draustinyje, Dusios ežere buvo intensyviai plaukiojama galingais kateriais ir vandens motociklais. Dėl šių faktų Metelių regioninio parko direkcija ir aplinkosaugos pareigūnai, iš ežero pakrantėse poilsiaujančių piliečių, lankytojų ir vietinių žmonių, gavo daug nusiskundimų ir priekaištų.

    Pareigūnams bendraujant su galimais pažeidėjais išaiškėjo, kad paskleista klaidinga informacija, jog nuo rugpjūčio 1 dienos plaukiojimas savaeigėmis transporto priemonėmis, saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose (įskaitant ir Dusios ežerą), nėra ribojamas.

    Siekdami išvengti tolimesnių nesusipratimų informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2010-03-15 įsakymu Nr. D1-196 patvirtintų Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis 9 punktu, savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras galingumas viršija 8 kW, bet neviršija 110 kW, nuo birželio 21 d. iki navigacijos sezono pabaigos draudžiama plaukioti draustiniuose, valstybiniuose parkuose esančiuose vandens telkiniuose.

    Vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2010-03-15 įsakymu Nr. D1-196 patvirtintų Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis 12 punktu, vandens motociklais visus metus draudžiama plaukioti visuose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose, išskyrus Kauno HE tvenkinyje nuo Kauno marių prieplaukos iki Samylų įlankos pradžios. Vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas sąrašas (kuris yra neatsiejama auščiau minėtų plaukiojimo sąlygų dalis), tik papildo šias sąlygas papildomais apribojimais, todėl vadovautis reikėtų visu įstatymu, o ne atskiromis jo dalimis.

Informuojame, jog Dusios, Metelio ir Obelijos ežerai patenka į Metelių regioninio parko teritoriją, todėl vadovaujantis aukščiau paminėtu teisės aktu šiuose ežeruose nuo rugpjūčio 1 d. iki spalio 31 d. galima plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis (kurių galingumas ne didesnis kaip 8 kW) ir burinėmis plaukiojimo priemonėmis ne arčiau kaip 300 m nuo kranto, išskyrus išplaukimą ar parplaukimą lėta eiga.


Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.