Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Audringa Kalėdinė Dusia dovanojo gintarą

Visi Lietuvos gyventojai yra girdėję apie Baltijos jūroje randamus gintaro gabaliukus. Daugelis jį yra matę, ar netgi turi namuose. Tačiau retai kas yra girdėjęs apie Dusios ežero gintarą, dar mažiau kas jį matęs, o pasigirti turį gali tik vienetai.

423.jpg

Šį kartą sėkmė nusišypsojo vienam vietos gyventojui nepanorusiam prisistatyti viešai. Besidomėdamas pakrantėje po audros išmestomis žolėmis, kriauklytėmis ir panašiomis Dzūkų jūros dovanomis, jis visiškai atsitiktinai susidomėjo neišvaizdžiu akmenėliu, gulėjusiu ant dvokiančios žolių krūvos.  Kruopščiai nuvalius ir nuplovus vandeniu prikepusį dumblą paaiškėjo, jog tai gana nemažas (Dusios masteliais) gintaro gabaliukas.

Dusios gintaras

Gintaro Dusios ežero pakrantėse yra pasitaikę rasti ir anksčiau, tačiau tokio dydžio radinys (skersmuo virš 2 cm) kiek žinoma, pasitaikė pirmą kartą.  

Manoma, jog plačiausiai gintaras  paplito kvartero periodu. Skandinavijoje susidarę ledynai šliauždami visiškai sunaikino pirminių gintaro telkinių likučius ir paskleidė Baltijos jūros baseino, Baltarusijos, Ukrainos teritorijose. Atsitiktinių gintaro radinių ledyninėse nuogulose Lietuvos teritorijoje pasitaiko Platelių, Lūksto, Vištyčio, Dusios ežerų pakrantėse ir buvusių prieledyninių baseinų nuogulose prie Kaltinėnų, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Širvintų, Strėvos.  

Kas laukia radinio, laimingasis parko lankytojas neatskleidė, tačiau neabejotinai tai gali būti puiki naujametinė dovana artimam žmogui.  

Laimingų Naujųjų metų ir sėkmės gintarų medžioklėje dzūkų jūros pakrantėje. Žiemos audrų sezonas šiais metais pats tinkamiausias šiai veiklai. Jei būsite kantrūs ir turėsite šiek tiek sėkmės, jums būtinai pasiseks.  

Kviečiame pasidalinti savo sėkmės (galima ir nesėkmės) istorija. Ją galima atsiųsti adresu info@meteliuparkas.lt.  

Metelių regioninio parko direkcija.  
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.