Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Gintaro radiniai Metelių regioniniame parke

     Kalbant apie gintarą kaip Lietuvos auksą, reikia pasakyti, kad jo randama daug kur. Jau priešistoriniais laikais buvo žinoma, kad didžiausi gintaro šaltiniai yra Baltijos pakraščiuose. Buvo manoma, kad gintaras yra tik Baltijos jūros dovana. Tačiau vėlesniais laikais gintaras buvo iškasamas ir iš žemės. Kur jis buvo kasamas ir kiek jo buvo surasta, sunku nustatyti.             

    Gintaras randamas ir Metelių regioniniame parke. Jau buvo rašyta apie gintarą rastą prie Dusios ežero, pasirodo Dusios ežero pakrantė nėra vienintelė vieta Metelių regioniniame parke, kur galima aptikti gintaro. Pasirodžius informacija apie radinį, atsiliepė ir daugiau laimingųjų. Parko teritorijoje, ant terasos iškilusios Obelijos ir Metelio ežerams atsiskyrus nuo Dusios, apsuptas miškų yra nedidelis Statiškės kaimas. Kaip pasakoja vietos gyventojas, kaimo teritorijoje irgi randama gintaro.

Dusios_gintaras1__13_.jpg

Vienas gintaro gabalas rastas įšalusiame arime. Visas jo dydis neaiškus, nes rastas gintaras su nuskeltu šonu. Kitas,  kiek mažesnis, rastas per kaimą pratekančiame upelyje. Tikėtina, kad teritorijose prie ežerų galima surasti ir daugiau gintaro.

Metelių regioninio parko direkcija
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.