Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Poilsiaudami gamtoje nesugadinkime nuotaikos sau ir kitiems

Artėjant ilgajam savaitgaliui, daugelis poilsiautojų vietos poilsiui patrauks ieškoti prie didžiųjų Dzūkijos ežerų. Kad valstybiniai aplinkos apsaugos bei kiti pareigūnai vykdantys savo funkcijas palinkėtų jums gero poilsio, nereikėtų gadinti nuotaikos nei sau nei kitiems, pakanka laikytis elementarių saugomų teritorijų lankymo taisyklių: neterškite ten kur gyvenate ar lankotės; statykite automobilius ir kitas motorines transporto priemones per 25 m nuo vandens; kūrenkite laužus tik tam skirtose vietose; nenaudokite draudžiamų žvejybos įrankių.
        Metelių regioninio parko direkcija primena, kad nuo navigacijos sezono pradžios iki liepos 31 d. plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis Metelių regioniniame parke esančiuose ežeruose draudžiama, o nuo rugpjūčio 1d. savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama plaukioti draustiniuose, valstybiniuose parkuose, biosferos rezervatuose ir biosferos poligonuose esančiuose vandens telkiniuose, kai savaeigės plaukiojimo priemonės bendras variklių galingumas viršija 8 kW .
        Derėtų atkreipti dėmesį, jog net ir po rugpjūčio 1 d. plaukiojimas tam tikrose ežerų dalyse yra ribojamas, draudžiama plaukioti savaeigėmis ir burinėmis plaukiojimo priemonėmis arčiau kaip 300 m nuo kranto, išskyrus išplaukimą ar parplaukimą lėta eiga. Šie suvaržymai reikalingi tam, kad besiruošiantys migracijai paukščiai būtų mažiau trikdomi ir tinkamai pasiruoštų savo kasmetinei kelionei.

Gero poilsio gamtoje !

aidas_Daugai.jpg
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.