Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Atidarytas atnaujintas Metelių regioninio parko lankytojų centras

Spalio 11 d. duris atvėrė nauja Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija „Ką pasakytų ežerai“. Pagrindinė tema atskleidžiama ekspozicijos turinyje – per tekstus, filmus, eksponatus, suslapstytus įdomiuose balduose – „pušų kamienuose“. Pristatant išskirtines Metelių regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes, susipažindinama ir su rečiausiais Lietuvoje gyvūnais – baliniais vėžliais.

Metelių regioniniame parke  kaip perlai žėri trys didžiausi Pietų Lietuvos ežerai: Dusia, Metelys ir Obelija, čia visuomet gausu lankytojų. Šalia Dusios ežero miško apsuptyje įsikūręs lankytojų centras su skaidriomis stiklo sienomis. Šio pastato ypatybės „padiktavo“ ir naujos ekspozicijos idėją – pušų vertikales, kurios tarsi atkartoja gamtos ritmą, susilieja su aplink augančiu pušynu.

Lankytojai, mėgstantys paukščius, turės galimybę juos stebėti  profesionalia optine įranga tiesiog pro langą. Ekspozicijoje visiems bus įdomu daugiau sužinoti apie retuosius balinius vėžlius, kurie gyvena pietiniame parko pakraštyje, Juodabalės herpetologiniame draustinyje. Vietiniai gyventojai juos dar vadina  „geležinėmis varlėmis“.

Balinį vėžlį, kaip ekspozicijos leitmotyvą, pasirinko interjerą projektavusi dizainerė Skirmantė Vaitkevičiūtė („Ekspozicijų sistemos“). Kitas įdomus jos sprendimas – baldai „pušų kamienai“, kurie tampa nuotaikos ir įspūdžio kūrėjais, pratęsia už lango augantį pušyną. O kartu šie baldai – interaktyvūs informacijos nešėjai, čia įrengti kompiuteriniai terminalai.

Kitas unikalus baldas  – „siena-žemėlapis“, kuris sukasi aplink savo ašį, kad uždarytų arba atvertų konferencijų salę su stalais-galvosūkiais. Ekspozicija išlaiko pastato skaidrumą, lengvumą ir vertikalių bei horizontalių ritmą. Interjeras buvo projektuojamas taip, kad žmogui atrodytų, tarsi jis būtų ant ežero kranto tarp pušų.

Lankytojų centro ekspozicijos tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie Metelių regioninio parko kraštovaizdį, augaliją ir gyvūniją, saugomus objektus, kad parko lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats atrasti šio krašto gamtos lobius.

Metelių  regioninio parko lankytojų  centro ekspozicija įrengta, įgyvendinant ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“.  Tai bendras Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Metelių regioninio parko direkcijos veiklos rezultatas.

Metelių regioninio parko lankytojų centro naujos ekspozicijos „Ką pasakytų ežerai“ pristatymas visuomenei  vyko spalio 11 d..  Norinčių susipažinti su atnaujintu lankytojų centru atvyko apie 80 dalyvių.

Lankytojų centro ekspozicija

Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.