Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Atnaujintas lankytojų centras kviečia apsilankyti

Nauja Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija „Ką pasakytų ežerai“ atvėrė duris spalio viduryje. Stiklinių sienų lankytojų centrą rasite ant pietinio Dusios ežero kranto, netoli kelio Simnas – Seirijai (Seirijų g. 2, Metelių k., Lazdijų raj.). Prie lankytojų centro pasitikęs balinis vėžlys Jus lydės po visą ekspoziciją. Šie, visoje Europoje reti, ropliai gyvena ir veisiasi pietinėje parko dalyje.

Spalio ir lapkričio mėnesiais ekspoziciją galima apžiūrėti ne tik darbo dienomis, bet ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos.

Lankytojų centre turės ką veikti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Informacija apie gražiausias parko lankytinas vietas, rečiausius gyvūnus bei augalus paslėpta „pušų kamienuose“. Norėdami atrasti, tai kas reta ir vertinga, Jūs turėsite atverti stalčiukus, dureles ar pažvelgti į medžio drevę. Besisukančioje sienoje, kuri atskiria ekspoziciją nuo mokymų salės, įmontuoti 2 liečiami informaciniai ekranai. Juose lengvai surasite informaciją apie lankytinas vietas, dviračių maršrutus, pramogas, nakvynės ir maitinimo vietas. Turėdami daugiau laiko galėsite peržiūrėti vaizdo reportažus apie balinių vėžlių gyvenimą ar žiemos žvejybą tinklais. Čia vaikai gilins savo ekologines žinias žaisdami žaidimus „Padėk vėžliukams rasti namus“ ir „Kur kas gyvena“. Per galingą optinę įrangą galima stebėti Dusios ežero vakarinio kranto kalvas, Kryžių šventovę ar pulkus migruojančių paukščių.

Lankytojų centro ekspoziciją suprojektavo ir įrengė šioje srityje nemenką patirtį turintis „Ekspozicijų sistemos“ kolektyvas. Jie anksčiau yra įrengę Krekenavos, Sartų, Anykščių, Neries regioninių parkų ekspozicijas. Dizainerei Skirmantei Vaitkevičiūtei pavyko sukurti įvaizdį, kad lankytojas stovi sausame Dusios ežero pakrantės pušyne, o aukštai padangėje skraido paukščiai.

Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija įrengta, įgyvendinant ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“.

mokymų salė

pušų kamienai

mokymų salė

lankytojų centras naktį

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.