Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Kaip tvarkyti pernykščius lapus ir sausą žolę?

 Atšilus orams ir pradžiūvus, gyventojai suskumba tvarkyti daugiabučių ir sodybų aplinką. Šiuo laikotarpiu reikėtų prisiminti biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo reikalavimus.

Siekiant sumažinti oro užteštumą ir neigiamą poveikį žmonių sveikatai, miestuose ir miesteliuose draudžiama deginti lapus, šakas ar sausą žolę. Kaimuose deginti medžių lapus, sausą žolę, šiaudus, genėjimo šakas galima deginti tik laikantis aplinkosaugos ir priešgaisrinės saugos reikalavimų.

Kaimuose galima deginti tik į krūvas surinktas sodo tvarkymo, augalines žemės ūkio atliekas. Deginamų atliekų krūvos sukraunamos toliau nei 30 m nuo pastatų ir toliau nei 100 m nuo miško. Draudžiama deginti augalines atliekas miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis. Atliekų deginimą būtina nuolat stebėti, o smilkstančią ugniavietę užgesinti užpilant vandeniu ar smėliu. Draudžiama deginti ražienas, nenupjautą ir nesugrėbtą žolę, šiaudus. Draudžiama krosnyse ar lauko sąlygomis deginti padangas, drabužius, šienainio plėvelę ir kitas plastiko atliekas.

Jeigu vienu metu ketinama deginti daugiau nei 5 m3 sodo ar žemės ūkio atliekų, privaloma anksčiau nei prieš 1 val. apie tai pranešti artimiausiam priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniui ir (ar) valstybinei miškų tarnybai (girininkijai).

Rekomenduojama medžių lapus, sodo ir daržo tvarkymo augalines atliekas kompostuoti savo sklype arba pristatyti į artimiausią kompostavimo aikštelę, kurioje šios atliekos iš gyventojų ir įmonių priimamos nemokamai. Kompostavimo metu gaunama vertinga trąša.

Lazdijų rajono žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė įrengta prie Lazdijų miesto nuotekų valyklos, adresu Gėlyno g. 23, Lazdijai. Aikštelė dirba nuo antradienio iki šeštadienio nuo 9 iki 18 val.. Pietų pertrauka nuo 13 iki 14 val.. Telefono numeris pasiteiravimui – 8 672 89288. Nupjautos žolės ir medžių lapų atliekos iš gyventojų taip pat priimamos Veisiejų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje, adresu V. Montvilos g. 31A.

Alytaus rajono žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė įrengta prie regioninio nepavojingų atliekų sąvartyno, adresu Takniškių km., Alovės sen.. Aikštelė dirba kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 val.. Telefono numeris pasiteiravimui – 8 646 26020. Alytaus rajono gyventojai nupjautos žolės ir medžių lapų atliekas taip pat gali pristatyti į Simno, Alytaus miesto ar Daugų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Iki balandžio 15 d. visoje Lietuvoje bus vykdoma akcija „Šiukšlių deginimo prevencija“. Jos metu aplinkos apsaugos agentūrų, regioninių ir nacionalinių parkų specialistai tikrins kaip gyventojai tvarko sodo, daržo ir kitas biologiškai skaidžias aplinkos tvarkymo atliekas.

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.