Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Artėjantis poilsiavimo sezonas be užtvertų paežerių

Nuo gegužės mėnesio pradžios visoje Lietuvoje, o taip pat ir Metelių regioniniame parke esančių vandens telkinių, bus pradedama vykdyti aplinkosauginė akcija „Tvora“ . Akcijoje dalyvaus regionų aplinkos apsaugos departamentai, saugomų teritorijų direkcijos, VĮ miškų urėdijos ir valstybinė miškų tarnyba.

Visą gegužės mėnesį bus vykdomi reidai – patikrinimai kurių tikslas nustatyti savavališkus ežerų ir upių pakrančių užtvėrimus ir juos pašalinti bei nubausti pažeidėjus.

Žemės įstatyme yra įtvirtinta nuostata kuri teigia, kad žemės savininkas privalo leisti kitiems asmenims prieiti prie paviršinio vandens telkinių nustatytomis pakrantės apsaugos juostomis, lankyti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus bei objektus ir bendro naudojimo rekreacinius objektus (teritorijas), netgi jeigu sklypas ir ribojasi su ežero pakrante. Tai reiškia kad tvorų vandens apsaugos juostoje negali būti.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad saugomoje teritorijoje vandens apsaugos juostos dydis nustatomas 2 kart didesnis nei paprastai, atsižvelgiant į šlaito polinkio kampą ir vandens telkinio dydį ji gali siekti ir 50 m.

Tvorų savininkai per nustatytą laiką turės pašalinti nelegalias tvoras, o to nepadariusieji sulauks nuo gegužės 1d. įsigaliojančių didesnių finansinių nuobaudų.

tinklapiui.jpg

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.