Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Masiškai žydi lieknosios plukės

Ar žinojote, kad Lietuvoje natūraliai auga trys plukių rūšys? Baltažiedės ir geltonžiedės plukės auga miškuose, o mažai kam žinomos lieknosios plukės auga sausesnėse vietose – pamiškėse, sausose pievose, upių ir ežerų šlaituose.

Prelomciškės kalvų pažintiniame take, kuris įrengtas Metelių regioniniame parke, žydi lieknosios plukės ir gudobelės. Kviečiame praeiti taku ir pamatyti baltų žiedų jūrą savo akimis. Tako pradžia – 1 km į pietus nuo Prelomciškės piliakalnio (šiaurinis Dusios ežero krantas), vieta žemėlapyje.

Lieknųjų plukių žiedas sudarytas iš 5 stambių apyžiedžio lapelių ir linguoja ant aukšto 15–20 cm stiebo. Žydi gegužės–birželio mėnesiais.

Prelomciškės kalvų pažintiniame take atsiveria nuostabus vaizdas į Dusios ežerą. Teizų seniūnijos pastangomis kelių hektarų plote 2013 ir 2014 metais buvo iškirstos du dešimtmečius žėlusios gudobelės. Nuo gudobelių išvalytame plote ankstyvą pavasarį aktyviai žydėjo raktažolės, dabar žiedus iškėlusios puikuojasi žemuogės ir lieknosios plukės. Peržydėjo pievinės šilagėlės.


Žydinčios lieknosios plukės

 
Prelomciškės kalvų pažintinio tako vieta

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.