Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Gegužės 23-oji - Pasaulinė vėžlių diena

Šiomis dienomis vėžlienės pradeda keliones ieškodamos vietų kiaušinių dėjimui. Jų galima pamatyti gana toli nuo vandens tekinėlių. Būkime supratingi, nedrumskime jų gyvenimo ritmo.

Pasaulinė vėžlių diena, skatinanti žmones atkreipti dėmesį ir padėti išlikti šiems nykstantiems gyvūnams, minima nuo 2000 m.

Balinis vėžlys Lietuvoje labai reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Be to, rūšis saugoma pagal Berno konvenciją ir ES Buveinių direktyvą. Balinio vėžlio šarvas iki 25 cm. ilgio, kiaušinius deda į išraustą smėlyje apie 10 cm gylio duobutę, kur jie vystosi iki rudenio, o į paviršių vėžliukai išlenda tik kitą pavasarį. Gyvena pelkėtose vietose, prie stovinčių ir lėtai tekančių vandenų. Pajutę pavojų, slepiasi vandenyje. Žiemoja įsirausęs į dumblą. Dzūkai vėžlius vadinami „Geležinėmis varlėmis“.

Jei norite plačiau sužinoti apie vėžlių gyvenimą, atvykite į Metelių regioninio parko lankytojų centrą, čia Jūs galėsite pažiūrėti videofilmą apie vėžlius, vaikai pažaisti žaidimą „Padėk vėžliukams sugrįžti namo“.

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.