Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Baliniai vėžliai deda kiaušinius

Nuo gegužės 23 d. balinių vėžlių patelės keliauja dėti kiaušinių. Nukeliauja jos net iki kelių kilometrų. Vėžlienės puikiai suranda vietas, kurias yra pasirinkusios kiaušiniams dėti. Metelių regioninio parko direkcijos darbininkai, Seirijų gimnazijos moksleiviai ir mokytojos sutvarkė kiaušinių dėtavietes: nušienavo šlaitus, nuėmė velėną, kuri trukdė vėžlio patelėms dėti kiaušinius.

velėnos nuėmimas

velėnos nuėmimas

Vėžlio patelė užpakalinėmis kojomis iškapsto apie 15 cm gylio duobutę, į kurią sudeda 8–14 kiaušinių ir užkapsto. Sudėjusios kiaušinius vėžlienės susiranda negilias kūdras, kuriose vasaroja ir kaupia riebalus žiemai. Tuo metu saulės šildomame dirvožemyje odiniuose apie 3 cm ilgio kiaušiniuose vystosi vėžliukai. Jie išsiris tik rudenėjant, tačiau dažniausiai taip ir neišlįs į žemės paviršių, o žiemos smėlyje. Tik kitą pavasarį, jei neiššals ar nebus iškapstyti plėšrūnų, vėžliukai išsikapstys į žemės paviršių ir skubės ieškoti saugios balos pasislėpti.

Aptikę ropojantį gyvūną – netrukdykite jam, neneškite namo surasto vėžlio. Praneškite aplinkosaugininkams, jei aptikote balinį vėžlį ar jų kiaušinių dėjimo vietą.

vėžlienė deda kiaušinius

Vyr. specialistė Inga Čitavičienė

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.