Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Ne visi paukščiai skuba išskristi

Migruojantys pievų ir miškų paukščiai jau išskrido, tačiau Dusios, Metelio ir Obelijos ežeruose sparnuočiai vis dar karaliauja. Čia vandens paukščiai ilsisi ir maitinasi prieš tolimesnę kelionę. Paukščiai didžiuosius Dzūkijos ežerus paliks tik prieš ežerams užšalant ir sugrįš pavasarį pasirodžius pirmosioms properšoms.

Šiuo metu Dusios ežere stebimi gausūs juodų mažų vištelių, laukių, būriai. Ramią dieną pietinėje Dusios ežero dalyje maitinasi 600–700 laukių būrys. Panašių sankaupų būna ir kitose ežerų vietose. Šalia laukių glaudžiasi nedideli ančių klykuolių būreliai. Pabaidytos klykuolės greitai pakyla į orą skleisdamos tik joms būdingą švilpesį. Dusios ežero centrinėje dalyje poromis ar pavieniui plaukioja ausuotieji kragai.

Ramią saulėtą spalio 18-tosios popietę, pietinėje Dusios ežero pakrantėje, skambėjo melodingi lyg fleitos gulbių giesmininkių balsai. Šias tundroje gyvenčias gulbes galima atpažinti iš tiesaus į vieršų iškelto kaklo ir snapo, kurio pagrindas prie akies yra geltonas, o galiukas – juodas.

Metelio ežero įlankėlėje prie Metelių gyvenvietės, netoli įrenginėjamo apžvalgos bokšto, galima stebėti gausų gulbių nebylių pulką.

Atvykite prie Metelių krašto ežerų pasigrožėti šiuo įspūdingu gamtos reiškiniu.

Gulbė nebylė, Padidinti

Gulbė giesmininkė, Padidinti

Laukys, Padidinti

 
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.