Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Sausos žolės deginimas gali kainuoti

Metelių regioninio parko direkcija primena, kad už sausos žolės deginimą yra numatyta administracinė atsakomybė, žolės degintojai gali būti ne tik nubausti, bet teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Išdegintų plotų savininkams taip pat gali būti sumažintos tiesioginės išmokos už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus.  

Žmonės klaidingai mano, jog deginant žolę žemė bus derlingesnė, laukai po išdeginimo sužaliuoja, bet pasikeičia dirvožemio struktūra ir dirva nuskursta. Žolės gaisrų metu žūva pievose gyvenantys vabzdžiai, varliagyviai, driežai, kurmiai, ežiai, kiškiai, graužikai ir kiti gyvūnai. Sudega paukščiai ir pradėti sukti jų lizdai, perimi jaunikliai.  

Metelių regioninio parko direkcija  prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį, bet pasistengti patiems juos užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

   

Gaisras.jpg
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.