Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Kalniškės mūšio 70-ųjų metinių renginiai

Jau šį savaitgalį bus inscenizuotas prieš 70-imtmetį vykęs Kalniškės mūšis, kuriame daugiau nei 100 partizanų, vadovaujami Jono Neifaltos-Lakūno, kovėsi apsupti kelis kartus gausesnių NKVD kariuomenės 220-ojo pasienio pulko pajėgų. Partizanai iš apsupimo prasiveržė tik sutemus. Žuvo 44 kovotojai, tačiau priešas prarado jų 400. Gegužės 16-ą Kalniškės mūšio vietoje inscenizuotas „Grenadierių“ klubo kovotojų pasirodymas šventės dalyvius nukels į tuos 1945-uosius metus, kuomet gegužės 16–17 dienomis ir vyko kruvinas, didžiausias ir nuožmiausias Lietuvos partizanų mūšis su reguliaria sovietų kariuomene.

Partizanų pagerbimo ir Kalniškės mūšio 70-ųjų metinių minėjimo šventėje Kalniškės mūšio vietoje susirinkusiųjų lauks ir daugiau staigmenų bei įspūdingų reginių – bene didžiausias – tai savo akimis išvysti galingus NATO oro policijos naikintuvus.

Partizanų pagerbimo ir jubiliejinių Kalniškės mūšio metinių minėjimo renginiai visus, neabejingus Lietuvos istorijai ir jos išsaugojimui, gegužės 16-ą dieną 10.30 val. kvies į šventės atidarymo iškilmes Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje, kur bus eksponuojama karinė technika bei ginkluotė, vyks Garbės sargybos parodomoji programa ir Sausumos pajėgų orkestro koncertas.

Pagrindinis minėjimo akcentas  – iškilmingas renginys Kalniškės miške, kur susirinkusius sveikins ne tik šventinis koncertas, muzikinė misterija, garbūs svečiai, bet ir griaudžiantys NATO oro policijos naikintuvai.

Organizatoriai: Lazdijų rajono savivaldybė, Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgos, Lazdijų kultūros centras, VSAT prie LR VRM Lazdijų rinktinė, Laisvės kovų muziejus.

Daugiau informacijos apie Partizanų pagerbimo šventę rasite http://www.lazdijukulturoscentras.lt .

Lazdijų rajono savivaldybės, Lazdijų kultūros centro informacija

kalniskes_musis_2015.jpg

Padidinti plakatą
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.