Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Kviečiame susipažinti su baliniais vėžliais

Kviečiame visus norinčius liepos 1 d. nuo 11 iki 12 val. susipažinti su balinias vėžliais. Bus galima pamatyti Kauno zoologijos sode paaugintus vėžliukus ir pabendrauti su specialistais. Mažieji vėžliukai bus išlydėti į gimtąsias vietas. Išlydėtuvės vyks prie Metelių regioninio parko direkcijos (Seirijų g. 2, Metelių k., Lazdijų raj.)

Beveik visą mėnesį užtrukę balinio vėžlio dėčių apsaugos darbai baigti. Stebėjimas prasidėjo gegužės vidury, o pirmoji dėtis buvo uždengta gegužės 29 dieną, paskutinioji – birželio 12 dieną. Viso per šį laikotarpį uždengtos 22 balinių vėžlių kiaušinių dėtys, 3 dėtys (39 kiaušiniai), kurios buvo įrengtos nesaugiose vietose, išvežtos į Kauno zoologijos sodą inkubavimui. Zoologijos sode išsiritę vėžliukai bus auginami ir išleidžiami į gimtasias vietas 2016 m. vasarą, sulaukę vienerių metų amžiaus.

Toliau įgyvendinant išsikeltus projekto tikslus, šių metų liepos 1 d. Metelių regioninio parko teritorijoje į natūralią gamtą bus išleidžiami 27 vėžliukai, kurie gyvena zoologijos sode nuo LIFE projekto „Bandomojo ekologinio tinklo Pietų Lietuvoje sukūrimas“, taip pat į laisvę bus paleisti 47 vėžliukai, kurie 2014 m. rudenį buvo surinkti iš dėtaviečių prieš šalčius ir atvežti į Lietuvos zoologijos sodą. Šaltos žiemos ir nedidelė sniego danga yra pražūtinga mažiems vėžliukams, kurie išsiritę rudenį pavasario dažniausiai lauke žemėje.
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.