Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Dusios ežere vis dar klykauja paukščiai

Jau gruodžio pabaiga, tačiau Dusios ežero platybėse dar gausu vandens paukščių. Tai įprastas vaizdas tokiu metų laiku. Sekliose ir nendrėmis neapžėlusiose ežero priekrantėse paukščiai randa pakankamai dumblių ir moliuskų. Paskutiniai paukščiai ežerą paliks tik visiškai jam užšalus, o jeigu bus šilta žiema – dalis vandens paukščių pasiliks žiemoti.

Pietinėje ežero dalyje, netoli Metelių regioninio parko lankytojų centro, maitinasi keli gausūs didžiųjų ančių ir ančių klykuolių būriai, 40 gulbių giesmininkių ir apie 100 gulbių nebylių. Viešnios iš tundros, gulbės giesmininkės, aiškiai skiriasi nuo mums įprastų gulbių nebylių – plaukiant kaklas būna ištiestas į viršų kaip styga, o snapas ryškiai geltonas su juodu galiuku. Be to, gulbės giesmininkės skleidžia toli sklindantį į trimito grojimą panašų garsą.

Dusios ežerą aplankė svečiai iš Suomijos bei šiaurinės Rusijos - pora nuodėgulių ir keletas juodakaklių narų. Nuodėgulių, juodų didžiosios anties dydžio paukščių, Dusios ežere stebima kasmet.

Žuvimi mintančių juodakaklių narų Lietuvos ežeruose gyvena tik kelios poros. Gausi perinti populiacija yra Rusijoje ir Skandinavijos šalyse. Rudeninės migracijos metu juodakakliai narai stebimi Baltijos jūroje bei stambiuose Lietuvos ežeruose. Žiemoja narai neužšąlančiose jūrose prie Vakarų Europos šalių krantų.

Dvi gulbės giesmininkės

Gulbių giesmininkių ir gulbių nebylių sankaupa

Gulbės klykuolių būryje
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.