Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

„Geležinių varlių“ buveines sukaustė šaltis

„Geležinių varlių“ buveines sukaustė šaltis, o sniego Dzievulis pagailėjo. Kad nuramintume savo sąžinės balsą ir būtume tikri, jog šiais metais padarėme viską, ką galėjome, paskutinėmis šių metų dienomis apdengėme balinių vėžlių kiaušinių dėtis eglių šakomis. Naudodami tokias paprastas priemonėmis stengiamės, kad mažieji mūsų bičiuliai nesušaltų.

Priminsime, kad gegužės-birželio mėnesiais vėžlienės sudeda kiaušinius lengvoje smėlėtoje dirvoje ir palieka, o rudenį išsiritę vėžliukai pasilieka žiemoti žemėje iki kito pavasario. Šiemet dėl užsitęsusios vasaros vėžliukai nusprendė nelaukti – rudenį ilgiau pašildžius saulutei pradėjo lįsti į paviršių. Tokiomis aplinkybėmis drėgnos ir šaltos žiemos Lietuvoje dažnai vėžliukams būna pražūtingos.

Vykdydami projektą kartu su Lietuvos zoologijos sodu „Balinių vėžlių (Emys orbicularis) Lietuvoje išsaugojimas ir populiacijos gausinimas“, spalio mėnesį iškasėme pusę dėčių ir išvežėme vėžliukus augti į zoologijos sodą. Apie šimtas vėžliukų, gyvenančių Lietuvos zoologijos sode, sausio pirmomis dienomis taip pat eis pamiegoti. Peržiemos jie šaldytuvuose prižiūrimi rūpestingų specialistų.

Darbai atlikti, vėžliukai ,,apkamšyti”, dabar galime ramiai sutikti Naujus metus.
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.