Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Didžiuosiuose Dzūkijos ežeruose būriuojasi paukščiai

Dusios, Metelio ir Obelijos ežeruose jau būriuojasi vandens paukščiai. Čia paukščiai keletą mėnesių maitinsis prieš rudeninę kelionę į pietus. Didžiuosius Dzūkijos ežerus sparnuočiai paliks tik gruodžio ar sausio mėnesiais.

Nuo Metelių apžvalgos bokšto galima stebėti tūkstantinį pulką juodų paukštukų laukių. Metelio ežere taip pat plaukioja šimtas gulbių nebylių. Šie paukščių būriai geriausiai matomi paskutinėmis valandomis prieš saulėlydį.

Dusios ežero platybėse mažais būreliais plaukioja grakštuoliai ausuotieji kragai. Seklioje vakarinėje priekrantėje maitinasi tūkstančiai laukių, o rytais prie lankytojų centro gulinėja gauja didžiųjų dančiasnapių.

Spalio pradžioje, po pirmųjų šalnų, Dusios ežere apsistos viešnios iš tundros - gulbės giesmininkės ir mažosios gulbės. Šios gulbių rūšys nuo mums įprastų gulbių nebylių išsiskiria tiesiu lyg styga kaklu ir skleidiamu melodingu balsu.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais, net ir šeštadieniais, kviečiame aplankyti didžiuosius Dzūkijos ežerus ir stebėti paukščius iš lankytojų centro pro galingus monoklius. Pirmus tris spalio šeštadienius Metelių regioninio parko direkcija organizuos vandens paukščių stebėjimo ekskursijas aplink Dusios ežerą. Kviečiame šį gamtos grožį pamatyti savo akimis.

Dzuku_juros_svente 

Daugiau nuotraukų rasite facebook paskyros nuotraukų albume Rudeninė paukščių migracija.

Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.