Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Vasario 24 d. - Vieversio diena

Vasario 24 diena nuo seno laikoma viena iš pirmųjų pavasarį šlovinančių švenčių ir tapatinama su pavasario pranašų - vieversių sugrįžimu. Vieversys - vienas iš pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų ir ištikimas lietuvių artojų draugas bei nuolatinis palydovas.
Senoliai manė, kad jei jis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta, o jei vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas. Senovėje, su šia diena buvo susiję keletas prietarų. Merginoms šią dieną buvo draudžiama šukuotis plaukus, nes vištos vasarą iškapstys daržus ir nepatariama sijoti miltų - bijota, kad pasėlių amaras neužpultų. Iki šios dienos reikėdavo suverpti visas vilnas. Merginos buvo gėdijamos: “skubėkit verpt, nespėsit - atlėks vieversys, susisuks iš vilnų sau lizdelį”. Tikėta, kad, jei nori būti labai greitas, reikia šią dieną du kartus apibėgti aplink trobą, nubėgti į kaimo galą ir atgal. Tuomet būsi greitas kaip vieversys.
    Vasario 24 diena - svarbi gamtą mylinčių žmonių diena! Nors dar kartais spusteli šaltukas ir laukai pasidengia sniego patalu, dažniau pakelkite akis į dangų, apžvelkite pavasarėjantį kraštovaizdį, gal išvysite pirmąjį pavasario pranašą - Vieversį. Mes jau matėme!
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.