Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Žydi stepinės pievos

Kviečiame aplankyti Prelomciškės kalvų pažintinį taką Dusios ežero šiaurės vakarinėje pakrantėje. Šiuo metu prie tako esančiose pievose žydi apie 30 augalų rūšių. Akys raibsta nuo žiedų gausybės. Nuo kalvų viršūnių ir Prelomciškės piliakalnio atsiveria plačios Dusios ežero panoramos. Galėsite pasivaišinti šlaitinėmis žemuogėmis, kurios yra stambesnės už miške augančias žemuoges ir skoniu panašios į braškes. Vietiniai žmonės šias uogas dar vadina laukinėmis braškėmis. Taip pat galėsite pasiskinti kvapnių čiobrelių.

Pažintinis takas prasideda vakarinėje Dusios ežero pakrantėje, 1,5 kilometro į pietus nuo Prelomciškės piliakalnio. Tako pradžioje įrengtas informacinis stendas , atokvėpio vieta su suolais ir stalu. Tako pradžios vieta ir aprašymas google sistemoje - https://goo.gl/YdGgkY . Vaizdingiausiose vietose įrengti suolai. Pirmoji tako dalis vingiuoja kalvų viršūnėmis, o iki automobilio grįžtama pieva palei Dusios ežerą ir žvirkeliu. Tako ilgis - 3,2 km. Prieš važiuodami į taką apsilankykite lankytojų centre, kuris liepos ir rugpjūčio mėnesisais dirba kiekvieną savaitės dieną.

Šiuo metu vyksta tilto per Spernio upelį rekonstrukcijos darbai, todėl atvykti automobiliu į taką ar prie Prelomciškės piliakalnio iš Simno gyvenvietės pusės nepavyks. Šiuo metu yra trys atvykimo keliai - vakariniu Dusios ežero pakrantės keliu, per Stebulių arba Teizų kaimus. Dviračių eismas per Spernios upelio tiltą neuždarytas.

Viskas būtų gerai, jeigu ne vienas “bet”. Dalis kalvų stepinių pievų apaugo dygliuotomis gudobelėmis. Pievose sparčiai plinta gausialapis lubinas. Ši nevietinė rūšis smarkiai keičia pievos vaizdą išstumdama vietinius pupinius augalus, kurių čia čia yra net septynios rūšys. Lubino šaknis yra ilgesnė už virš žemės augančius lapus, todėl gali siurbti vandenį iš gilių dirvos sluoksnių.
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.