Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Pavasario šventė

   Po visų permainingų ir nepastovių orų pagaliau įsivyravo šiltas ir saulėtas pavasaris. Balandžio 26 dieną Metelių regioninio parko direkcijoje įvyko Pavasario šventė. Į šventę kartu su mokytojomis atvyko vaikai iš Alytaus rajono Simno specialiosios mokyklos.
   Direkcijos specialistė Elena Amšiejienė aprodė vaikams lankytojų centre esančią ekspoziciją, supažindino su parko istorija, ežerų kilme bei raida. Vaikai sužinojo, kokios žuvys gyvena Dusios, Metelio bei Obelijos ežeruose, kuo Metelių žvejai žvejoja, smalsiai apžiūrinėjo senovinėje gyvenvietėje atrastus įvairius jotvingių įrankius, pro teleskopus stebėjo ežere plaukiojančius vandens paukščius. Mokiniai susipažino su lankytojų centre šiuo metu veikiančia piešinių, karpinių, dirbinių iš vytelių parodėle.
   Po įdomios paskaitos visi patraukė gamtiniu-pažintiniu taku, vedančiu per Bijotų mišką. Čia E. Amšiejienė atskleidė vaikams daugybę miško paslapčių – parodė žydinčias kiškiakopūsčių saleles, pamokė, kaip atskirti vyriškąjį kadagį nuo moteriškojo, kur galima rasti miškinių našlaičių ir perkūnropių augimvietes, kokios kerpės auga ant medžių ir dar daug įvairių įdomybių.
    Kelionė baigėsi priėjus poilsiavietę, kur buvo sukurtas laužas. Visi susėdo pailsėti, vaikai susidomėję klausė legendas, minė mįsles, o už teisingus atsakymus džiaugėsi saldžiais prizais. Truputį pailsėję, žaidė žaidimus su margučiais. Šventė baigėsi vaišėmis – lauže ant medinių smaigų keptomis dešrelėmis.

                                                          Metelių regioninio parko vyr. kultūrologė Ona Zubrevičienė

vaises_gamtoje.jpg
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.