Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Obelijos piliakalnio legendos

2017 metai Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos nutarimu yra paskelbti piliakalnių metais. Metelių regioniniame parko teritorijoje stūkso ne vienas Lietuvos praeitį menantis toks kultūros objektas. Į pietvakarius nuo Miroslavo, Obelijos ežero rytiniame krante, gražios giraitės pakraštyje dunkso balno pavidalo Obelijos piliakalnis.

Obelijos piliakalnio vieta žemėlapyje

Anksčiau prie piliakalnio buvo „Zeremiškių" dvaras ir todėl vietinių žmonių piliakalnis vadinamas „Zaramkalniu". Legenda byloja, kad šiame kalne prasmegusi bažnyčia, kurios varpų gausmą galima išgirsti ir dabar. Anksčiau kalne buvusi kiaurymė, į kurią įmetus akmenėlį aidas dar ilgai skambėdavęs. Pasakojama, kad čia negalima buvo pasilikti naktį ir sekmadienio vidurdienį, nes vaidendavosi. Viena to priežaščių, kad netoliese galėjo būti jotvingių kapavietės. Taip pat svarbu paminėti, kad jis yra netoli Obelytės gamtinio rezervato. Piliakalnis naudojamas moksliniam bei viešajam pažinimui.

Piliakalnio aikštelė keturkampė, pailga šiaurės – pietų kryptimi, 14x10 m dydžio, su kultūriniu sluoksniu ir pylimais galuose. Šlaitai statūs, nuo kurių atsiveria puikus vaizdas į Obelijos ežerą. Aikštelės vidurys apardytas didelės duobės. Visas piliakalnis apaugęs lapuočiais medžiais. Remiantis istorijos instituto padarytais tyrimais, piliakalnio istorija prasideda I tūkstantmečio viduryje – II tūkstantmečio pradžioje. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu 1998-05-19 jis yra paskelbtas kultūros paminklu.

Obelijos piliakalnio vaizdas Vaizdas nuo Obelijos piliakalnio
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.