Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Bendraukime
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Ledo žinios 2018

Sausio 16 diena. Dusioje ežeras banguoja, pakraščiai vos pašalę.

Metelio ledo storis ties Metelių poilsiaviete - 2-2,5 cm storio, pietinėje dalyje siekia 3 cm. Ežere gausu properšų. Jose bangų balti purslai kyla į vieno metro aukštį.

Obelijos ežere ledo situacija panaši kaip ir Metelyje - ledas plonas, properšose ežeras banguoja.

Šiandien ant ledo lipti yra visiškai nesaugu. Kol kas žvejai negali pasidžiaugti išsvajotu laimikiu.

Sausio 11 diena. Nors žiema jau beveik įpusėjo, tačiau Obelijoj, Metely ir Dusioj tvirto ledo nematyti, pakraščiai truputį pašalę, tačiau bangavimas sudaužo vos gyvą ledą. Dusios ežere pastebima daug žiemojančių vandens paukščių: gulbių nebylių ir giesmininkių, šimtai laukių, klykuolių, didžiųjų ančių. Kumečių tvenkinyje ties atokvėpio vieta ledo storis siekia 7,5 cm. Panašu, kad per ateinantį savaitgalį ant didžiųjų ežerų saugaus ledo nesulauksime. Metelio ežeras, Dzūkų jūra tingiai siūbuodami baltaplunksnėmis bangomis kol kas nepasiduoda žiemos kerams.
Jeigu sugalvosite lipti ant ledo svarbu prisiminti saugaus elgesio ant ledo taisykles, nes antraip linksmybės gali tapti nemenkais pavojais. Svarbiausia yra išvengti įlūžimo į vandens telkinį. Kad tai neatsitiktų, reikia žinoti keletą taisyklių.
Ant ledo saugu lipti, kuomet jo storis siekia daugiau kaip 7 cm ir nėra jokių atlydžio požymių (ledas nėra skaidrus, su sniego priemaišom).
Tvirtas ledas dažniausiai turi mėlynos ar žalios spalvos atspalvį. Reikia įsidemėti, jog trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių, nendrių.
Nors visiems atrodo aišku, tačiau reikia paminėti, jog negalima palikti vaikų ant ledo be suaugusiųjų priežiūros.
Jeigu ledu eina grupė žmonių, reikia laikytis distancijos. Atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5-6 metrai, o ledo storis mažiausiai 15 cm.
Turėtumėm būti labai atsargūs, jeigu čiuožinėjam gilesniuose negu 1 metras vandens telkiniuose.
Žvejų dėmesiui: nepatartina gręžti daug ekečių arti viena kitos ir būriuotis vienoje vietoje, kai ledas plonesnis kaip 30 cm; lipti ant ledo, neturint priemonių (smaigų, virvės), kurių pagalba būtų galimybės išlipti ant ledo įlūžus, važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis.
Viena svarbiausių taisyklių yra, kad tamsiu paros metu draudžiama vieniems vaikščioti ledu.
Jeigu pasitaikė taip, kad įlūžote reikia išlikti ramiems, ropštis ant ledo į tą pusę, iš kur atėjote, nesikapanoti vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulti ledo krašto. Ant ledo užšliaužti plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkti kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, nesistoti iš karto, o tuojau pat nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur atėjote. Jeigu esate šalia įlūžusiojo, paduokite lentos galą arba šaliką, kad nukentėjusysis būtų lengviau ištraukiamas. Išgelbėjus žmogų, kuo greičiau pervilkti sausais rūbais, girdyti karštais gėrimais ir kviesti medicinos pagalbą.
http://www.vpgt.lt/go.php/lit/Kaip-elgtis-ant-ledo-/343/45
Lazdijų rajono savivaldybės sprendimas dėl saugaus elgesio ant ledo taisyklių: http://www.infolex.lt/lazdijai/Default.aspx?Id=3&DocId=28480

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas:
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.