Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Nuo 2018 m. liepos 1 d. keičiasi saugotinų želdinių kriterijai

Nuo 2018 m. liepos 1 d. keičiasi medžių ir krūmų, augančių ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskyrimo saugotiniems kriterijai. Norint kirsti, genėti ar kitaip pertvarkyti saugotinus želdinius, būtina turėti savivaldybės išduotą leidimą.
     Saugotiniems priskiriami medžiai, augantys kitos paskirties žemėje daugiabučių gyvenamųjų pastatų, bendrabučių, vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijose privačioje žemėje:
     mieste – ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skripstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys – didesnio kaip 20 cm skersmens 1,3 m aukštyje;
     ne mieste – ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skripstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys – didesnio kaip 30 cm skersmens 1,3 m aukštyje.
     Žemės ūkio paskirties privačioje žemėje saugotiniems priskiriami medžiai – ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skripstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys – didesnio kaip 30 cm skersmens 1,3 m aukštyje.
     Pakelių želdiniams kirsti taip pat reikės savivaldybių pritarimo. Miestų, miestelių gatvėse saugomi didesnio kaip 12 cm skersmens medžiai, kaimų gatvėse – didesnio kaip 20 cm skersmens. Valstybinės reikšmės krašto ir rajoninio kelio juostoje saugomi didesnio kaip 30 cm skersmens medžiai, vietinės reikšmės kelio juostoje – didesnio kaip 20 cm.
     Leidimų kirsti ar genėti medžius nereikia, jeigu norima nugenėti arba nupjauti invazinių rūšių medžius bei krūmus, taip pat jei jie bus nudžiūvę, stichinių nelaimių, gaisrų ar avarijų metu išversti, nulaužti, apdegę, sužaloti žvėrių, medžiai ir krūmai, augantys ant pastatų stogų, pamatų ar kitų jų dalių, inžinerinių statinių.


Kriterijai, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems.

Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.