Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Vėjalandžių šilagėlių paieška

Į vėjalandės šilagėlės monitoringą Balkasodžio botaniniame draustinyje šiais metais pirmą kartą parko ekologė susiruošė balandžio 4 d., kai pamatėme, jog Dzūkijos nacionalinio parko kolegos jau skaičiuoja šio gražaus augalo kerus. Tąkart taktika nepasiteisino ir šilagėlės neradome, matyt buvo dar ankstoka.

Šiandien dėl visa pikta vyko sustiprintos pajėgos, du specialistai ir parko vadovas, nes pagal turimus duomenis vėjalandžių šilagėlių šioje augavietėje nebūna daug. Nėries regioninis parkas gali pasigirti gana gausiomis šių šilagėlių populiacijomis, tačiau Balkasodžio botaniniame draustinyje jų yra net labai nedaug - dažniausiai aptinkami viso labo 3-4 augaliukai, ir yra gana nemaža tikimybė jog jie gali likti tiesiog nepastebėti. Šįkart misija "Vėjalandė" buvo sėkminga, suradome visus 4 augalus.

Vėjalandė šilagėlė labai gražus augalas, tačiau be to, jog mūsų kraštuose ši rūšis labai reta, visos augalo dalys dar ir nuodingos, todėl aptikus geriausia ja grožėtis natūralioje aplinkoje ir jokiu būdu neskinti.
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.