Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Dalis vėžliukų saugiai žiemos Lietuvos zoologijos sode

Spalio 2 dieną Metelių regioniniame parke įvyko „vėžliakasis“. Regioninio parko direkcijos ir Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai iškasė dalį vasaros pabaigoje iš kiaušinių išsiritusių vėžliukų. Buvo iškastos 5 balinių vėžlių dėtys, iš kurių į Lietuvos zoologijos sodą iškeliavo 42 baliniai vėžliukai.

Šiais metais buvo pagerintas ir didžiausios, rastos per devynerius paskutinius metus, dėties rekordas - iškasta net 17 gyvybingų vėžliukų. Paprastai vienoje dėtyje būna 8-12 kiaušinių, iš kurių dar ir ne visi būna apvaisinti. Iškasti vėžliukai į gamtą bus paleisti 2020 metų birželį.

Pietų Lietuvoje balinių vėžlių patelės kiaušinius deda smėlėtos kalvos šlaite gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje. Vėžliukai išsirita vasaros pabaigoje, tačiau dažniausiai lieka žiemoti 10 cm po žeme. Pirmąją žiemą didelė dalis išsiritusių vėžliukai gali žūti dėl permainingų žiemos orų ar plėšriųjų miško gyvūnų veiklos.

Siekiant padidinti balinių vėžlių populiaciją, 2017 m. spalio mėnesį prasidėjo projektas „Gamtosauginių bei gamtotvarkinių priemonių įgyvendinimas išsaugojant ir pagausinant balinių vėžlių bei raudonpilvių kūmučių populiacijas“, kurio vienas iš tikslų yra išauginti ir grąžinti į gamtą virš 320 raudonpilvių kūmučių ir 300 balinių vėžliukų.
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.