Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Paukščius stebėsime visą spalio mėnesį

Jei prieš keletą dienų Metelių regioninio parko ežeruose migruojančius vandens paukščius skaičiavome šimtais, tai šiomis dienomis ežerai kasdien pildosi naujomis migrantų bangomis. Gausiausi būriai laukių, tarp jų nardo klykuolės, rudagalvės, kuoduotosios antys, atskirais būreliais plaukioja didieji dančiasnapiai, kormoranai, kragai, virš vandens skraido paprastųjų kirų pulkai.

Dzūkijos ežerai -  tai ne tik puikios sąlygos paukščiams pailsėti ilgame kelyje į žiemavietes, bet ir papildyti maisto atsargas. Jei norite susipažinti su migruojančiais vandens paukščiais ir juos stebėti, geresnių vietų nesurasite. Paukščius čia galima stebėti ne tik spalio 4 dieną – Paukščių palydų šventės metu, bet ir visą spalio mėnesį. Šilti spalio orai – puikus laikas rudeninėms išvykoms į gamtą.

Kviečiame ne tik moksleivius, bet visus besidominčius migruojančiais vandens paukščiais, atvykti į Metelių regioninio parko gamtos mokyklą – lankytojų centrą. Čia jūs būsite aprūpinti žiūronais, paukščių apibūdintojais, susipažinsite kaip atpažinti pagrindines paukščių rūšis, kuriose vietose geriausia juos stebėti. Stebėjimus vykdysite patys arba padedant specialistui.

Metelių RP specialistė E. Amšiejienė
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.