Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Žiemos pramogos kitaip

Žiema nėra nuobodus ir liūdnas laikotarpis nuo vasaros iki vasaros. Turint noro, šiek tiek fantazijos ir palaikymo komandą, žiema gali nuostabių virsti atradimų (išradimų?) laiku. Grupė burlenčių sporto entuziastų iš Alytaus miesto bei rajono nutarė pratęsti buriavimo sezoną ir žiemą. Iš senos burlentės burės, riedlentės ir keleto gabaliukų metalo, komanda sukonstravo įdomią ir pakankamai ekstremalią burinę transporto priemonę.  Iškilo klausimas kaip ją pavadinti, nes esamas burinių rogių vardas šiuo atveju nelabai tinka. Burinė ledlentė? Na bet pavadinimas čia nėra svarbiausias dalykas.  Šios priemonės bandymai vyko ant didžiausio dzūkijoje Dusios ežero. Beje šis ežeras vienas mėgstamiausių burinių plaukiojimo priemonių mėgėjų dėl tinkamo vėjo.

Burin___ledlent__1.JPG

Pirmasis  šio aparato bandymas buvo gana sėkmingas. Palankios oro sąlygos ir švarus ledas leido išbandyti pačios priemonės valdymo ypatumus ir pajusti buriavimo ant ledo malonumą.  Tokios idealios sąlygos neleido pasireikšti konstrukcijos trūkumams, kurie paaiškėjo antrojo bandymo metu, kai ant ledo atsirado sniego.

Picture_1001.JPG

 Dėl sniego padidėjus trinčiai silpnas vėjelis vargiai bepajudino aparatą iš vietos. Keletą kartų pabandžius įsibėgėti, išaiškėjo ir kitas vasaros pramogoms pritaikytos burės trūkumas – lūžo nuo šalčio sukietėjęs guminis  burės šarnyras. Teko bandymą atidėti kitam kartui, o šįkart buvo nuspręsta apmaudą nuplauti prakaitu kaimynės Lenkijos slidinėjimo trasose.

R. Krugelis
Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.