Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Naujienos

Nacionalinei Paukščių dienai – 85 m.

2009-tieji m. išsiskiria visa apsaugai svarbių jubiliejinių sukakčių gausa: sukanka 85 m. nacionalinei Paukščių dienai, 90 m. kaip Lietuvoje valstybiniu lygiu pradėta rūpintis paukščių apsauga, prieš 30 m. buvo priimta Paukščių direktyva, 20 m. nepriklausomos LOD veiklos sukaktis, 110 m. paukščių žiedavimui pasaulyje, 80 m. paukščių žiedavimui Lietuvoje, kuris siejamas su Ventės rago ornitologinės stoties įkūrimu.
     Paukščių diena Metelių regioniniame parke buvo švenčiama balandžio 1 d. Šis rytas džiugino ne tik paukščių čiulbesiu, bet ir gausybe moksleivių balsų. Ne visada pamatysi  Dusios ežero pakrantėje  tokį gausų būrį jaunųjų gamtininkų. Paukščių dienos šventėje panoro dalyvauti 124 moksleiviai iš Seirijų, Simno gimnazijų ir Kumečių pagrindinės mokyklos. Šventės dalyviai aplankė Gamtos mokyklą – lankytojų centrą, stebėjo praskrendančius vandens paukščius, tik labai gaila, kad Dusios ežeras dar vis sukaustytas ledo. Susipažino su paukščių apsauga Lietuvoje, išklausę įdomų Metelių regioninio parko ekologės I. Kondratavičiūtės pranešimą. Vyko dailės darbų ir piešinių konkursas – paroda „Sparnuočiai“.  Savo išradingumą gaminant įvairius darbelius demonstravo Simno specialiosios mokyklos ir  Kumečių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Stebulių pagrindinės mokyklos ir Seirijų gimnazijos moksleiviai varžėsi gražiausio piešinio konkurse. Labai sunku išrinkti pačius geriausius darbelius ar piešinius, nes kiekvienas yra savitas, panaudota kita technika. Nutarta apdovanojimus skirti mokykloms, kad paskatinti visus dalyvius.

Pranesimo_metu.jpg   

   Vėliau vyko atsisveikinimas su lesyklėle. Visi vienbalsiai nutarė, kad badmetis praėjo ir paukšteliai maisto gali susirasti patys. Šiuo metu, parskrendantiems paukščiams, reikalingesni nameliai – inkilai. Didelis būrys moksleivių keliavo gamtiniu taku „Bijotų -  Širvinto miškais“ stebėdami paukščius ir kėlė jiems inkilus. Miško giesmininkų nameliais pasirūpino Seirijų gimnazijos moksleiviai, Veisiejų miškų urėdija bei Seirijų girininkija. Jau daugiau kaip 30 paukštelių šeimų turės savo naujus namus. 

kelia_inkilus_Trake.jpg

   Visas Širvinto miškas aidėjo nuo mažiausių gamtininkų – Seirijų gimnazijos pradinukų šūksnių. Juos ne tik džiugino pamatyti paukšteliai, bet ir pirmieji pavasario pranašai: blindės „kačiukai“, žibuoklių žiedai, lazdynų žirginėliai. Kelionėje nebuvo laiko nuobodžiauti, nes einant taku vis pamatai ir atrandi kažką nauja dar nematyta. Nors paukščių rūšių gausa mūsų nedžiugino, tam įtakos turėjo vėsūs pavasariniai orai, ir nepaisant to, moksleivių nuotaika buvo puiki. Šventės pabaigoje užkurtas draugystės laužas sukvietė visus ir mažus, ir didelius. Dalyviai žaidė žaidimus, dainavo dainas apie paukščius, varžėsi kas greičiau atsakys į viktorinos klausimus.
   Tokios šventės ugdo moksleivių gamtos pažinimą, žinių tobulinimą ir gilinimą gamtoje, tarpusavio draugiškumą, palankų elgesį aplinkoje. Ir mažos rankelės padaro didelius darbus.

                                                    Metelių regioninio parko direkcijos specialistė Elena Amšiejienė
Nuotraukos "Pranešimo metu" vyr. specialistė E. Kiguolytė, "Keliame inkilus" vyr. specialistė I. Kondratavičiūtė


Grįžti
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.