Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Kaip atvykti?
Kur apsistoti?
Kur pavalgyti?
Lankytini objektai
Lankytojo bilietas
Renginiai
Turistiniai maršrutai
Plaukiojimo tvarka
Leidinys „Vadovas po Metelių regioninį parką“
Informacija mokykloms
Lankymosi taisyklės
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Plaukiojimo tvarka

Nuo 2020 metų sausio 1 dienos oficialus Metelių regioninio parko direkcijos tinklalapis yra www.meteliurp.lrv.lt.

Senasis tinklalapis www.meteliuparkas.lt neatnaujinamas ir artimiausiu laiku bus išjungtas.

Dusios ežere nuo birželio 21 dienos iki navigacijos sezono pabaigos leidžiama plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių galingumas 5 AG (4 kW) ir mažesnis. Privaloma laikytis šių sąlygų:
1. neplaukiojama 300 m atstumu nuo kranto, išskyrus išplaukimą ar parplaukimą mažiausiuoju savaeigės plaukiojimo priemonės greičiu;
2. išplaukimas ir parplaukimas vykdomas tik Metelių regioninio parko teritorijų planavimo dokumentuose nustatytose išplaukimo ir parplaukimo vietose (prieplaukose). (parengta pagal teisės aktą Vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikro tipo plaukiojimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas, sąrašas )

Dusios ežere plaukiojant nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis su elektriniais varikliais ir burinėmis plaukiojimo priemonėmis su elektriniais varikliais privalu laikytis 1 ir 2 punktuose nurodytų sąlygų visą navigacijos sezoną.

Draudimas netaikomas teikiant viešąsias paslaugas savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas neviršija 150 AG (110 kW), pažintinio vandens turizmo trasa, nustatyta Metelių regioninio parko teritorijų planavimo dokumentuose ir vadovaujantis Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos patvirtintu Metelių regioninio parko pažintinio vandens turizmo schemos Dusios ežere tvarkos aprašu.

Metelio ir Obelijos ežeruose iki liepos 31 dienos galima plaukioti tik elektrinėmis ir nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis.

Metelio, Obelijos ežeruose plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas neviršija 8 kW (10 AG) galima tik nuo rugpjūčio 1 d.

Metelių regioninio parko vandens telkiniuose draudžiama plaukioti vandens motociklais ir galingesnėmis nei 8 kW savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis.

Nuo rugpjūčio 1 iki lapkričio 1 dienos burinėmis plaukiojimo priemonėmis didžiuosiuose Dzūkijos ežeruose galima plaukioti ne arčiau kaip 300 metrų nuo kranto, išskyrus išplaukimą ir parplaukimą.

Šie ribojimai įvesti siekiant sumažinti ežeruose perinčių, migruojančių vandens paukščių trikdymą.

Kita svarbi informacija

  • Asmenys norėdami plaukioti plaukiojmo priemonėmis, kurių variklio galingumas didesnis kaip 4 kW (5,4 AG), privalo turėti motorinio pramoginio laivo kvalifikacijos liudijimą.
  • Nereikia registruoti irklinių valčių iki 6 metrų, vandens dviračių ir burinių jachtų, kurių korpusas trumpesnis kaip 6 metrai. (Nuo 2012 07 01)
  • Bet kokio ilgio valtis, kurios eksploatuojamos su pakabinamaisiais vidaus degimo varikliais, privaloma registruoti Lietuvos Respublikos vidaus vandenų laivų registre.  

Aktualūs teisės aktai:

 
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.