Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Kaip atvykti?
Kur apsistoti?
Kur pavalgyti?
Lankytini objektai
Lankytojo bilietas
Renginiai
Turistiniai maršrutai
Dusios dviračių trasa
Metelio dviračių trasa
Pėsčiųjų pažintinis takas Bijotų-Širvinto miškais
Pėsčiųjų pažintinis takas Prelomciškės kalvomis
Pėsčiųjų pažintinis takas Trako miške
Plaukiojimo tvarka
Leidinys „Vadovas po Metelių regioninį parką“
Informacija mokykloms
Lankymosi taisyklės
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
Metelio dviračių trasa

Metelio dviračių trasos schema

Trasos ilgis – 27 km
Vietovė – Aplink Metelio ežerą (Lazdijų ir Alytaus raj.)
Pradžios ir pabaigos taškas – prie Metelių regioninio parko lankytojų centro (LKS94 koordinatės – 483152, 6016347 ). Maršrutas žiedinis.
Kelionės trukmė – 3 val.
Danga – asfaltas, žvyrkelis, miško kelias
Judėjimo kryptis – prieš laikrodžio rodyklę
Kelionės trukmė – 3 val.

Žiūrėti trasos scemą maps.lt žemėlapyje
* Trasos schemoje naudojamų kelio spalvų paaiškinimas: šviesiai ruda linija – siauras žvyrkelis, tamsiai ruda– žvyrkelis, žalia - miško kelias, violetinė – asfaltas.

Lankstinukas (žemėlapis su aprašymais) [ Peržiūrėti/siųsti ]

Lankstinukas Metelių regioninis parkas, 2016 m.,  [Peržiūrėti/siųsti]

Kelias kiek kalvotas, tačiau įkalnės nėra stačios, eismo intensyvumas nedidelis.

2015 metais Metelio dviračių trasose įrengti nauji informaciniai stendai, informacinės rodyklės ir kelios pavėsinės.

Visi maršruto Lankytini objektai pažymėti pamatykLietuvoje.lt žemėlapyje.

Kelyje rasite šiuos objektus:

Metelio ežeras, antras pagal dydį parke, siekia 1300 ha. Vidutinis gylis – 7 m, didžiausias (Upelės duobėje) – 15 m. Vandens skaidrumas siekia 4 m. Ežero perimetras yra per 19 km, ilgis – 6 km, plotis – 2 km. Iš Metelio išteka Metelytė, įteka Dubelio upelis.

Meteliai

Tai tipiška žvejų gyvenvietė, įsikūrusi tarp dviejų didžiausių Dzūkijos ežerų, primena Lietuvos pajūrį. Meteliai yra minimi nuo 1508 m. Gyvenvietėje išlikę keletas senųjų medinių pastatų, kurie yra nedideli, kuklūs. Kaimo rytinėje dalyje prie Metelio ežero įrengta vieša Metelių poilsiavietė. Yra lauko baldai, persirengimo kabinos, WC, vaikų žaidimo aikštelė.

Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčia

Kristaus Atsimainymo bažnyčia pastatyta 1819–1822 metais. Tai klasicizmo ir neobaroko bruožų statinys. Vertingą sakralinį kompleksą sudaro bažnyčia, dvi varpinės ir tvora su vartais. Iš senosios bažnytinės dailės vertingas 1702 m. paveikslas „Marija su kūdikiu“ bei 14 stacijų (XIX a.). Švenčiant 175 metų jubiliejų, bažnyčia papuošta dzūkų tautodailininko Vlado Krušnos skulptūromis ir vitražais.

Apžvalgos bokštas

Pietinėje Metelių kaimo dalyje prie keliu Nr. 181 Seirijai–Simnas–Igliauka, stūkso 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas. Nuo jo galima apžvelgti Metelio ežerą ir Metelių gyvenvietę. Pavasariais bokšto lankytojai girdės iš greta esančioje pievos atsklindančius pempių, gervių, pilkųjų žąsų, perkūno oželių, didžiojo baublio skleidžiamus garsus, o gegužės mėnesį akys raibs nuo pievoje žydinčių orchidėjoms giminingų augalų žiedų. Spalio ir lapkričio menesiais Metelio ežero įlankėlėje bus galima stebėti dviejų šimtų gulbių nebylių sankaupą.

Papėčiai – šiaurinėje Metelio pusėje įsikūręs kaimas. Kartu su Buckūnais tai ilgiausias (3 km) kaimas parke. Jo užstatymas susiklostęs nuo valakų reformos rėžinio žemės padalijimo.

Papėčių piliakalnis

Tai vienintelė vieta parko teritorijoje, iš kurios atsiveria nuostabūs gamtovaizdžiai į Obelijos, Metelio ir Dusios ežerus, išraiškingiausius saulėtais rytmečiais ir saulei leidžiantis. Gegužės mėnesį piliakalnio viršūnė pasipuošia baltais lieknųjų plukių žiedais. Papėčių piliakalnis įrengtas vidutinio statumo kalvoje iki 10 m aukščio šlaitais. Pats piliakalnis priskiriamas I tūkstantmečiui. Ant gretimos kalvos įrengta pavėsinė ir informacinis stendas.

Obelninkų kaimas

Tai palaidasis gatvinis kaimas. Obelninkuose galima išvysti tradicinės architektūros bruožus išlaikiusių pastatų, kurie buvo pastatyti iki 1940-ųjų metų. Tradicinės architektūros pirkios yra kuklios išvaizdos: neaukštos, pailgu stačiakampiu korpusu, dvišlaičiais stogais. Pjautinių rąstų sienos plikos arba apkaltos lentomis vertikaliai. Arčiausiai gatvės statomas gyvenamasis namas, kiemo gale – tvartas (daržinė). Nuo šiaurinėje kaimo dalyje esančios kalvos atsiveria reginys į apylinkių pievas ir Obelijos ežerą.

Laumės akmuo

Tai didžiausias parke, tamsus granito kiaušinio formos riedulys, įstrigęs žemėn senovinėje Metelio ežero terasoje. Jo aukštis iš vakarų pusės – 2,1 m, apimtis siekia – 10 m. Legenda pasakoja, kad po Metelio apylinkes vaikšto pakrūmėmis burtininkė žmones gąsdindama, ir tik pirmiesiems gaidžiams užgiedojus vėl grįžta čia ir akmeniu pasiverčia.

1863 metų sukilimo dalyvių kapinės

Statiškės miške prie kelio, vedančio į Mockonių kaimą, yra palaidoti Statiškės mūšyje (1863 06 29) žuvę sukilėliai, iš viso 32 asmenys. Jų vadas P. Suzinas žmonos vėliau perlaidotas kitur (Seirijuose).

Akuočių dvaro senosios kapinės

Vienintelė parko teritorijoje išlikusi kapavietė su kriptomis ir ketaus plokščių antkapiu. Šiame šeimyniniame kape – kriptoje buvo palaidoti Akuočių dvaro valdytojai Gutovai. Pasak vietos kraštotyrininkų, Gutovai buvo 1863 m. sukilėlių rėmėjai, kapinių duobėje jie slėpė ginklus sukilėliams.

Didysis ir Drevėtasis Širvinto ąžuolai

Širvinto miške žaliuoja seniausias parke ąžuolynas, kurio amžius siekia per 300 metų. Du šio miško medžiai, augantys prie kelio Seirijai – Simnas, paskelbti gamtos paveldo objektais. Didžiojo Širvinto ąžuolo aukštis yra 31 m, apimtis – 5 m. Drevėtojo Širvinto ąžuolo aukštis 29 m, apimtis – 4,4 m.

Puslapis „Metelio dviračių žiedas“ paskutinį kartą atnaujintas 2016 02 01.
  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.