Naujienos   Žemėlapiai   Fotogalerija   Struktūra ir kontaktai
 
Apie parką
Informacija lankytojams
Informacija gyventojams
Lankytojų centras
Teisinė informacija
Administracinė informacija
Paslaugos
Leidiniai
Bendraukime
Nuorodos

© Metelių regioninis parkas
2015-09-23
Klausia arūnas,
Norėčiau išsikasti kūdrą.Iki Metelių RP ribos yra 450 metrų atstumas.Tai būtų Cigoniškio kaimas.Ar nepatenku į kokią buferinę Metelių RP zoną.Ir leidimą reiktų derinti su Metelių RP.
Kūdros įrengimo darbų valstybinio parko apsaugos zonoje (ne parko teritorija) derinti su direkcija nereikia.


2015-07-23
Klausia Agne,
Labadiena, planuoju pirkti sena sodyba Obelninku km. kuris ieina i Meteliu regionini parka. Kur butu galima gauti informacija kokios statybos ir veikla yra leidziamia siame parke. Dekoju
Visi reikalavimai išdėstyti Metelių regioninio parko reglamente, kurį rasti galite: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.1F9CF56E2B13 . Bet geriausiai susitarti ir atvykti pabendrauti su mūsų specialistais, šiuo atveju Vaidu Mockevičiumi.


2015-07-23
Klausia Leonas,
Sveiki, šiais metais ėmiau naudotis elektriniu dviračiu. Klausimėlis: ar atvykus prie Dusios ežero būtų galima pasikrauti el. dviračio akumuliatorių. Ačiū.
Sveiki, jei atvyksite lankytojų centro darbo metu, su pakrovimu problemų neturėtų kilti.


2015-02-19
Klausia Edvardas,
Sveiki.ar yra informacijos apie Dusios esamo ledo padeti? Aciu
Laba diena, informaciją apie ledą rasite skiltyje "Naujienos".


2014-12-03
Klausia Romas,
Laba diena.Jūsų parke turime nuosavo miško.Ar reikia kokio nors leidimo iš jūsų pjaunant sausuolius ir menkaverčius medžius? AČIŪ
Priklauso nuo to kur jūsų miškas yra. Geriausia kreiptis į mūsų darbuotojus, šiuo atveju Artūrą Pečkį, telefonu 8 318 43649, arba elektroniniu paštu a.peckys@meteliuparkas.lt


2014-12-03
Klausia Valentinas,
Laba diena, noriu paklausti, ar jau užšalę Metelio ir Dusios ežerai, pernai buvo informacija, o šiemet nėra. Dėkoju
Ledo žinios jau naujienose : http://www.meteliuparkas.lt/?con=naujienos&mid=350


2014-09-12
Klausia Ieva,
Laba diena, Pažintiniame pėsčiųjų take, Trako miške, galima sakyti, nebėra lieptelio per pelkę. Manau, tai turėtų būti pažymėta bent jau stende ir jūsų svetainėje, kad lankytojai neitų veltui. Be to, neatidesni gali ir kelio atgal nerasti :)
Laba diena, Trako pažintiniu taku rūpinasi Veisiejų miškų urėdija, perduodime jūsų pastabas.


2014-06-20
Klausia Laura,
Sveiki, kada planuojamas pastatyti Metelių apžvalgos bokštas?
Priklauso nuo kai kurių aplinkybių, bet tikimės iki metų pabaigos. Kol kas vyksta derybos.


2014-02-19
Klausia Leonas,
Sveiki, ar yra apribojimai plaukioti Metelio ezere valtimis su elektriniais varikliais?
Paukščių migracijos ir perėjimo metu nederėtų lankytis jų sankaupų ir maitinimosi vietose net ir su elektriniais varikliais. Planuose yra išskirtos ir pažymėtos teritorijos, paprastai tai 300 metrų pakrantės ruožas. Prie Metelio ežero informacija apie šias teritorijas pateikta valčių nuleidimo vietoje prie Metelių kaimo. Tikslią informaciją apie visas teritorijas galite rasti http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=377935&p_tr2=2. Taip pat galite susisiekti su direkcijos darbuotojais ir jie pateiks tikslią bei išsamią informaciją, kuri padės mėgautis draugiška aplinkai žvejyba.


2013-11-05
Klausia Viktorija,
Laba diena, Norėčiau pasiteirauti ar turite sukaupę daug duomenų apie regioninį parką, nes norėčiau rašyti bakalaurinį darbą apie šį parką. Taip pat norėčiau paklausti ar parkas dar planuoja plėstis ir ar turi kažkokių planų susietų su Europos sąjunga?
Turime ir duomenų, ir planų, prašom kreiptis.


2013-11-05
Klausia Tomas,
Sveiki, Kokie reikalavimai yra norint plaukioti Metelių reg. parko ežeruose su motoriniais varikliais?
Nuo rugpjūčio 1d. leidžiama plaukioti iki 8 kw galimgumo varikliais.


2013-11-05
Klausia Asta,
Laba diena, gal į tinklalapį galėtumėte patalpinti finansinių ataskaitų rinkinį už 2012 m? Nes yra tik už 2013 m? Ir galbūt turite veiklos ataskaitas ir senesnes, už 2011m, 2010m? Gal galėtumėte patalpinti? Ačiū.
Ieškome, dedame, patalpinsime.


2013-09-18
Klausia Justas,
Sveiki,idomu suzinoti ar Metelio ezere tinklais gaudyti zuvis kam nors leidziama?
Taip, kol kas yra išduoti leidimai verslinei žvejybai parko ežeruose.


2013-05-13
Klausia Justas,
Sveiki.norejau suzinoti ar Metelio ezere dar leistina unguriu versline zuvininkyste?
2013 metais verslinė ungurių žvejyba vyks Metelio ir Dusios ežeruose.


2013-05-13
Klausia Eglė,
Laba diena, norėčiau paklausti, ar galima valstybiniam miške,šiuo metu jis yra iškirstas, imti medžių šakas? Mano manymu jos yra paliktos supūti.
Regioninio parko teritorijoje valstybinius miškus naudoja ir jais disponuoja Veisiejų miškų urėdija, todėl medienos ir biokuro klausimai siūlome kreiptis į juos. Kontakrus atrasite: http://www.veimu.lt/?mode=text&m_id=1


2013-03-04
Klausia nijole,
Laba diena, norečiau sužinoti, ar jau yra baigti lankytojų centro vidinės ekspozicijos darbai? Ačiū.
Gaila, bet šį sezoną turėsime praleisti be naujos ekspozicijos. Darbų pabaiga numatyta rudenį. Nepaisant to, kviečiame aplankyti Metelių regioninio parko pažintinius takus, sudalyvauti užsiėmimuose gamtoje, pasinaudoti gamtos klase lauke.


2013-02-21
Klausia Kęstutis,
Laba diena,esu antro kurso studentas,mokausi Kauno miškų aplinkos ižinerijos kolegijoje.Studijuoju miško ūkio specialybę.Norėčiau paklausti ar šia specialybę pabaigus atsirastų laisva darbo vieta pas jus?
Laba diena, išsilavinimas tinkamas, tik laisvos darbo vietos pas mus nėra labai dažnas reiškinys.


2013-01-25
Klausia Povilas,
Laba diena. Norėčiau pasiteirauti apie statybas Metelių regioninio parko teritorijoje. Norėčiau pasistatyti ūkio paskirties pastatą, kurio bendras plotis būtų apie 50 m/2. Kokių reikia dokumentų statyboms? Ir iš kur galimą būtų juos gauti.
Vadovaujanti šiuo metu galiojančiais teisės aktais, visi statiniai gali būti statomi, tik Metelių regioninio parko tvarkymo plane numatytose vietose, arba esamose sodybose, bei vadovaujantis Metelių regioninio parko apsaugos reglamento nuostatomis. Norint atsakyti į Jūsų pateiktą klausimą, reikia papildomos informacijos: kurioje vietoje planuojama statyti statinį (nuosavybės dokumentų kopija, arba žemės sklypo kadastrinį numeris), koks statinys planuojama statyti (pvz. svirnas, daržinė pirtis )? Dėl detalesnės informacijos susisiekite su Metelių regioninio parko direkcija telefonu 8-318-43649 arba elektroniniu paštu info@meteliuparkas.lt (kreipdamiesi elektroniniu paštu nurodykite ir aukščiau minėta papildomą informaciją).


2012-09-05
Klausia Justas,
Sveiki. Norejau paklausti ar Straciunu draustinyje meskerioti galima nuo rugpjucio 1d ? Ar ten aptinkama kokiu zuvu?aciu
Yra numatyta, jog herpetologiniuose draustiniuose draudžiama lankytis nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. (išskyrus vykdant leidžiamus žemės ar miškų ūkio, draustinio tvarkymo, mokslo tiriamuosius darbus, aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, saugomų teritorijų kontrolę, stichinių nelaimių atvejus, kai reikia šalinti audros ir gaisrų padarinius, kenkėjų ir ligų židinius, taip pat lankant ir/ar eksploatuojant šiose teritorijose esančius statinius). Šiuo metu po rugpjūčio 1d. Stračiūnų herpetologiniame draustinyje tiesioginio draudimo žvejoti nėra, bet yra tikimybė, jog galite pagauti ne tik žuvį, bet ir balinį vėžlį, kas pastarajam greičiausiai baigsis labai liūdnai. Žuvų populiacijos tyrimai ar stebėsena čia neatliekami, todėl galime spėti, jog atrasite tradicines rūšis: karosus, lynus, ešerius ir pan.


2012-07-18
Klausia Gitana,
laba vakara, norėčiau pasiteirauti ar regioniniame parke yra laisva darbo vieta?
Šiuo metu laisvų darbo vietų kol kas nėra. Reikėtų tikslesnės informacijos apie kokią darbo vietą kalbame, nes vasaros sezono metu periodiškai būna galimybė dalyvauti Lietuvos darbo biržos ir Lazdijų rajono savivaldybės organizuojamose užimtumo programose.


2012-06-27
Klausia Sigita,
Laba diena, jūsų tinklalayje perskaičiau, kad Stračiūnų herpetologiniame draustinyje baliniai vėžliai nepastebėti. Tuomet ar galima maudytis Zervyno ežeriuke. Ačiū.
Nors kažkuriuo momentu vėžliai nepastebėti, tai nereiškia, kad jų ten nėra. O galimas atvejis, jog dėl kažkokių aplinkybių (pakrančių užžėlimo, intensyvaus trikdymo ir pan.) jie pasitraukė į tinkamesnes buveines. Galimas atvejis, jog išsiaiškinus jų pasitraukimo priežastis, bus ieškoma galimybių atkurti tinkamą buveinės būklę. Bet kokiu atveju vyriausybės nustatyti apribojimai galioja (lankytis nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. draudžiama išskyrus vykdant leidžiamus žemės ar miškų ūkio, draustinio tvarkymo, mokslo tiriamuosius darbus, aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, saugomų teritorijų kontrolę, stichinių nelaimių atvejus, kai reikia šalinti audros ir gaisrų padarinius, kenkėjų ir ligų židinius, taip pat lankant ir/ar eksploatuojant šiose teritorijose esančius statinius).


2012-06-27
Klausia Rokas,
Laba vakara ar yra šernų metelių regioniniame parke obelytės rezervate girukės miške nes daug nukentėja yra mūsų bulvių laukų jie netoli miško lyg ir išknista sunku pasakyt ar tai šernų darbas?
Šernai paplitę visoje Lietuvoje, todėl greičiausiai jų yra ir Obelytės rezervate. Pagrindiniai veiklos požymiai: Suardytas ir išknistas dirvos paviršius, miško paklotė; Miške praminti ryškūs takai; Gulyklos-guoliai ir maudyklės; Gyvenamoje teritorijoje dantimis suraižyti eglių kamienai; Nutrintos eglių šaknys ir kamienai(dėl to nudžiuvę medžiai); Pamiškėse išminti, išvartyti javai, nukandžiotos jų viršūnės, pribarstyta nesukramtytų grūdų ir praminti takai; Purioje žemėje ir sniege- takai, pėdos(greta įspausti visi keturi pirštai); Stambokos juosvos išmatos.


2012-06-12
Klausia Arturas,
Laba diena gerbemieji.Jusu demesio ir informacijos praso Arturas. Mankuneliu kaime mano miela gimtine.Ji yra Meteliu regioninio parko sudetyje,klausimas yra toks. Noresim pakeist asbestiny namo stoga moderniu nauju. Ar yra kazkokie stogo spalvu apribojimai? Suo metu stogo spalva yra raudona nuo senu laiku??? Dekoju jums is anksto.
Sovietiniu laikotarpiu raudona spalva iš tikro buvo labai populiari. Šiuo metu architektai rekomenduoja naudoti spalvas artimesnes aplinkai (ir ne tik saugomose teritoijose). Keliaujant siūlau ir patiems atkreipti dėmesį, kaip Lietuvos kraštovaizdyje atrodo ryškūs (raudoni, geltoni, mėlyni, žali), o kaip tamsūs (tamsiai rudi, pilki, juodi) stogai. Tikiu, jog sveika nuovoka jums padiktuos reikiamą sprendimą. Kai turėsite tvirtą argumentuotą nuomonę šiuo klausimu, kviečiame užsukti ir padiskutuoti prie kavos puodelio. Manau, jog mums visiems rūpi, kad Lietuva išliktų kuo gražesnė. R. Krugelis, 8 318 43649


2012-05-29
Klausia Darius,
Laba diena, norėjau paklausti ar privačioje valdoje ant Dusios ež. kranto gali kitas asmuo (nesavininkas) be savininko sutikimo laikyti valtį privačiame krante?
Kaip sako Konstitucijos 23 straipsnis, nuosavybė yra neliečiama. Žemės įstatymo 21 straipsnis teigia, jog žemės savininkas privalo "leisti kitiems asmenims prieiti prie paviršinio vandens telkinių nustatytomis pakrantės apsaugos juostomis, lankyti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus bei objektus ir bendro naudojimo rekreacinius objektus (teritorijas)". Taigi, jei norite naudotis kito asmens nuosavybe kitaip nei numato įstatymas, turite gauti to asmens sutikimą.


2012-05-29
Klausia Eglė,
Laba diena, aš labai norėčiau šią vasarą pamatyti balinį vėžlį natūralioje aplinkoje (taip pat labai norėčiau nufotografuoti, bet čia tik jei jis ramiai būtų, nė negalvoju vėžlio imti į rankas ar bandyti paliesti) ir galvojau tuo tikslu aplankyti Juodabalę. Ar to nedraudžia parko lankymo taisyklių 7.1 punktas?
Kad ir kaip būtų liūdna, lankydamiesi zoologiniuose (teriologiniuose, herpetologiniuose, entomologiniuose) draustiniuose nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. jūs be to, kad trikdote gyvūnus jų poravimosi, veisimosi metu, dar ir rizikuojate paremti valstybę finansiškai. Baliniai vėžliai yra itin reta ir ypač saugoma rūšis, be kita ko labai jautri aplinkos pokyčiams. Siūlau susisiekti su mūsų specialistais tiesiogiai, pabandysime surasti galimybę dalyvauti vykdant monitoringą.


2012-05-29
Klausia Nerijus,
Laba diena, labai norėčiau aplankyti Trako miške esantį pažintinį taką ir Kivakalnį, bet tinklapyje neradau tikslesnės informacijos kaip juos rasti. Radau kad yra informacinis stendas, automobilių aikštelė, bet neradau iš kurios pusės jį privažiuoti ar nuo seiriju-lazdiju kelio ar kito? Ir kiek kilometru reikia važiuoti mišku iki objektų. Ačiū už informaciją.
Privažiuoti patogiausia nuo Seirijų-Lazdijų kelio. Pažintinis takas: http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=483982;6010516;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=484906,6010531&z=10000&lrs=vector,stops,zebra Kivakalnis: http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=484595;6010794;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=484906,6010531&z=10000&lrs=vector,stops,zebra Ir vienu ir kitu atveju turėtumėte rasti rodykles nuo miško kelio link objekto. Neseniai lankėmės, tai dar buvo.


2012-04-23
Klausia Regina,
Perskaičiau bene viską apie regioninį parką, bet neradau jokios informacijos apie jo teritorijoje turintį būti Obelytės kaimą. Koks šiandien jo likimas, ar dar ten yra gyventojų? Kaip iki jo nusigauti?
Obelytės kaimas yra išlikęs ir dabar, jis yra tarp Kumečių ir Peršėkininkų kaimų. Bet kažkada buvo Obelytės I (Peseckų) (maždaug dabartinė Parėčėnų (Paupio) kaimo teritorija), Obelytės II (Pranevičių) (maždaug dabartinis Kaukų) kaimas, kurie iš žemėlapio jau yra išnykę.


2012-02-23
Klausia Darius B,
Laba diena, norėčiau sužinoti, ar yra apribojimai Dusios ežere plaukioti burine jachta su 6AG pakabinamu vidaus degimo varikliu?
Laba diena, Nuo navigacijos sezono pradžios iki liepos 31 d. plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis Metelių regioninio parko ežeruose draudžiama iš viso, o nuo rugpjūčio 1d. savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama plaukioti draustiniuose, valstybiniuose parkuose, biosferos rezervatuose ir biosferos poligonuose esančiuose vandens telkiniuose kai savaeigės plaukiojimo priemonės bendras variklių galingumas viršija 8 kW (10,8 AG), bet neviršija 110 kW (150 AG). Tai reikštų, kad Metelių regioninio parko ežeruose su vidaus degimo varikliais, kurių bendras galingumas neviršija 8 kW, galima plaukioti nuo rugpjūčio 1 d. Tačiau derėtų atkreipti dėmesį, jog net ir po rugpjūčio 1 d. plaukiojimas tam tikrose ežerų dalyse yra ribojamas, draudžiama plaukioti savaeigėmis ir burinėmis plaukiojimo priemonėmis arčiau kaip 300 m nuo kranto, išskyrus išplaukimą ar parplaukimą lėta eiga. Šie suvaržymai reikalingi tam, kad besiruošiantys migracijai paukščiai būtų mažiau trikdomi ir tinkamai pasiruoštų savo kasmetinei kelionei. Ši tvarka galioja ir pagalbiniams jachtų vidaus degimo varikliams. Juos galima naudoti ten ir tada kaip ir visus kitus (Nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, įskaitant burines plaukiojimo priemones su pagalbiniu varikliu, draustiniuose ir biosferos poligonuose esančiuose vandens telkiniuose leidžiama plaukioti, jeigu tai neprieštarauja šių saugomų teritorijų nuostatams, kitiems teisės aktams strateginio ir teritorijų planavimo dokumentams)


2011-09-28
Klausia erika,
Jusu puslapyje minima, jog parke galima pajodineti zirgais. kas teikia sias paslaugas? ar yra daugiau informacijos internete?
Dėl jodinėjimo žirgais galite kreiptis į A. Šmulkščio žirgyną Seirijuose (Seirijų k., Seirijų sen. tel. +370 318 58291, +370 686 86157), arba į Lazdijų žirgininkų klubą tel. +370 622 79 709.


2011-08-20
Klausia Alfonsas,
Sveiki Norėčiau sužinoti kokiu atstumu nuo Dusios ežero galima projektuoti naują statybą. Alfonsas
Žemės sklypuose, kurie patenka į urbanizuotos rekreacinės aplinkos (NRu) kraštovaizdžio tvarkymo teritorijas, 100 m nuo vandens telkinio kranto linijos (Straigiškės ir Vaickūniškės urbanizuotos rekreacinės aplinkos (NRu) kraštovaizdžio tvarkymo zonose ši pozonė nustatoma 50 m nuo vandens telkinio kranto linijos) išskiriamos apgyvendinimo paslaugų pozonės, kuriose galima statyti urbanizuotos rekreacinės aplinkos kraštovaizdžio tvarkymo zonos reglamente ir Tvarkymo plano brėžinyje numatytus objektus, įrengti automobilių stovėjimo ir žaidimų aikšteles, kitą minimalią rekreacinę įrangą;


2011-07-18
Klausia Sigita,
Laba diena, Jūsų tinklalapyje minimas Juodabalės herperologinis draustinis. Niekur neužsimenama apie Zervyno ežeriuką. Neseniai paveldėjau prie šio ežero 10 arų.Skaičiau, kad Zervyno ežere veisiasi baliniai vėžliai. Ar tikrai jie ten gyvena? Ar galima tvarkyti šio ežero pakrantę? Norėčiau tikslios informacijos. Iš anksto dėkoju. Su pagarba Sigita
Zervyno ežeras patenka į Stračiūnų herpetologinio draustinio teritoriją. Baliniai vėžliai stebėti daugiau ežero apylinkėse. Dėl ežero pakrantės tvarkymo reikėtų susisiekti su Metelių regioninio parko direkcijos darbuotojais tel. Nr. 8 318 43649


2011-07-18
Klausia Oksana,
Laba diena. labai noriu paklausi ar šeis metais bus Oninės prie Dusios, Prelomciškės piliakalnio papėdėje?
Oninės bus liepos 22 d. Pradžia 20.00.


2011-06-06
Klausia viliute,
atsiimant paveldeto nekilnojamo turto dokumentus negavau zemes valdos apie sodyba dokumentu.KUR man kreiptis?
Jeigu jūsų sodybos nėra jokiuose dokumentuose ar žemėlapiuose, belieka tik teismas. Tačiau, kaip ir daugeliu atvejų, norėdami suteikti tikslią informaciją, mes turėtumėme žinoti daugiau smulkmenų apie esamą situaciją. Paskambinkite 8 318 43649, arba susisiekite elektroniniu paštu (info@meteliuparkas.lt), ir mes pasistengsime jums padėti.


2011-05-23
Klausia Asta,
Laba diena, turiu 0,5 ha žemės ūkio paskirties žemės prie Obelijos ežero, buvusi sodyba (pastatai seni, apleisti), tačiau teisiškai mano tik žemė, pastatų savininkas kitas (dokumentų nesusitvarkęs), ar galiu savo žemėje šalia tų nykstančių statinių statyti pastatus atitinkančius visus regioninio parko statybų reiklavimus. Ar galima kaimo plėta arba ūkininko sodyba? Ačiū.
Klausimas šiek tiek netradicinis, todėl reikia daugiau ir tikslesnės informacijos (sklypo vieta, savininkai, apribojimai ir pan). Su visais turimais dokumentais kreipkitės į Metelių RPD darbuotojus ir gausite išsamų atsakymą apie veiklos galimybes konkrečiame sklype. Tel. Nr. 8 318 43649.


2011-03-28
Klausia Vilmantas,
Sveiki, norejau pasiteirauti apie zvejyba metelio ezere. Megstame zvejoti savaitgaliais ir labai daznai aptinkame zvejybinius tinklus, ar juos galima naikinti?ar jie leistini?ir kaip zinoti ar jie leistini ar ne?
Deja daugeliu atvejų tai gali būti žvejų verslininkų tinklai. Vadovaujantis Verslinės žvejybos įrankių ženklinimo tvarka, pastatyti tinklai turi būti pažymėti 20 cm skersmens baltos spalvos plūdurais, ant kurių aiškiai užrašomas aplinkos apsaugos departamento suteiktas numeris. Iki šiol vietoje plūdurų dažnai buvo naudojami plastikiniai buteliai, tradiciškai "bambaliais" vadinami. Ateity žadama skirti daugiau dėmesio ženklinimo pazeidimams, o ne tokioje tolimoje ateityje (2013 m.) verslinė žvejyba vidaus vandenyse iš viso turėtų išnykti.


2011-03-28
Klausia Simona,
Laba diena. Norėčiau sužinoti, kur būtų galima rasti Metelių regioninio parko funkcinį zonavimą? Iš anksto dėkui.
Metelių regioninio parko funkcinį zonavimą galima rasti tinklapyje www.lrs.lt arba mūsų tinklapyje skiltyje "Apie parką/Teisės aktai, planavimo dokumentai". Nuoroda į funkcinių zonų ribų planą: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=371555&p_query=&p_tr2= .


2011-01-21
Klausia Vytautas,
Turiu prie Dusios ežero, Metelytės km. seną sodybą.Sodyboje yra senas kluonas, jau griuvantis(1950m),ar galima ruošti projektą kluono rekostrukcijai, paverčiant kluona vasarnamiu-nekeičiant jo išmierų, tik įrengiant mansardą.
Kluoną galima rekonstruoti ir keičiant "išmieras". Dėl išsamios konsultacijos kviečiame susisieki su direkcijos darbuotojais jums patogiu būdu ir mes būtinai rasime sprendimą. Kontaktai: telefono Nr.: 8 318 43649, e-paštas: info@meteliuparkas.lt


2010-10-22
Klausia Aušra,
Laba diena, Neseniai lankiausi šalia jūsų regioninio parko direkcijos ir šalia mačiau gražiai įrengtą poilsiavietę - su tinklinio aikštele, pavėsine. Ar ši vieta privati ar priklauso regioniniu parkui? Ar joje būtų galima apsistoti su palapinėmis? Ar reikalinga išankstinė rezervacija? Dėkoju už atsakymą.
Rekreacines paslaugas parko teritorijoje teikia privatūs asmenys. Poilsiaviečių kontaktus galite rasti Lazdijų rajono savivaldybės turizmo informacinio centro puslapyje www.lazdijai-turizmas.lt, tačiau informacija labai dažnai keičiasi, ne visi savininkai noriai pateikia duomenis. Prie parko esanti aikštelė naudojama edukologinių projektų metu.


2010-10-22
Klausia Audrius B.,
APLINKOSAUGOS SĄLYGOS PLAUKIOTI VANDENS TELKINIUOSE PLAUKIOJIMO PRIEMONĖMIS šiemet keitėsi. Todėl noriu Jusų paklausti nuo kada galima Metelių regioninio parko ežeruose plaukioti su vidaus degimo varikliu ir koks bus variklio galingumo apribojimas?
Aplinkosaugos sąlygas numatoma dar kartą keisti, todėl galutinį atsakymą galėsime pateikti prieš 2011 navigacijos sezoną.


2010-10-22
Klausia Inga,
Sveiki, norėjau pasiteirauti, ar neplanuojama parkui sukurti profilio socialiniame tinkle? Kiek žinau, Anykščių RP tai padarė ir taip sėkmingai bendrauja su visuomene:)
Pasiūlymas priimtas. Artimiausiu metu pasistengsime tai įgyvendinti.


2010-06-16
Klausia Tomas,
Sveiki, Kur galima rasti privačių poilseviečių prie Metelių ežero telefono numerius ar kitas kordiantes? Klausiu, nes buvai prieš keletą metų vienoje poilsevietėje ir norėčiau dar ka kartą nuvykti, bet neatsimenu telefono nr.
Situacija su stovyklaviečių veikla yra kiek miglota. Kadangi stovyklavietės atsiranda trumpam, daugiausia tik vasaros sezonui, kiekvienais metais informacija keičiasi. Siūlyčiau susisiekti su Metelių RP direkcijos darbuotojais ir kiek tiksliau apibūdinti ieškomą poilsiavietę. Daugumą jų mes žinome ir galbūt galėsime pagelbėti.


2010-04-27
Klausia kodelciukas :),
laba diena as noreciau paklaust del statybu namu valdoje turiu sodyba Papeciu kaime ir noreciau pasistatyt pirty namu valdoje kokiu leidimu man reikia ir kur kreiptis aciu
Greičiausiai šiuo atveju Jums reikalingas suderintas supaprastintas projektas. Tikslią informaciją galėsime pateikti išnagrinėję konkrečią situaciją. Siūlome su sklypo ir esamų pastatų registracijos dokumentais kreiptis tiesiai į Metelių regioninio parko direkcijos specialistus (šiuo atveju vyr. spec. V. Mockevičius).


2010-02-23
Klausia Gintas,
Laba diena, Norečiau paklausti, ar Jūs teikiate informaciją apie ledo storį ežeruose Metelys ir Dusia?Jeigu neteikiate kur galima būtų sužinoti? Iš anksto dėkoju.
Sveiki. Informaciją apie ledo storį Dusios ir Metelio ežeruose teikiame daugiausiai telefonu, tačiau kol kas nuolatinio stebėjimo nevykdome. Esant dideliams susidomėjimui, sekančiai žiemai pasistengsime šį klausimą išspręsti ir informaciją pateikti tinklapyje.


2008-12-05
Klausia Marta,
Labadiena,norėčiau sužinoti ar būtų galima gauti informacijos ar aprašymą,apie Perlomciškių pažintinį taką(kas jame yra)
Aprašymą galite rasti http://www.meteliuparkas.lt/index.php?id=20&pg=28. Tik slūlome kiek luktelėti, nes po sezono dar nespėjome atstatyti nuniokotos informacinės įrangos.


2008-08-01
Klausia Jovita,
Laba diena. Musu seimos marsrutai driekiasi po visa Lietuva. Dar nesame buve Meteliu regioniniame parke. Neseniai grizome is Labanoro. Ten nebuvo jokiu problemu del zemelapyje nurodytu marsrutu. Ar galime ramiai planuoti kelione i Metelius? Ar nesusidursime su uztvertais keliais. Keliaujame su neigaliu vaiku, todel noretusi aiskumo.
Keliaudami parko numatytais turistiniais maršrutais su užtvertais bendrojo naudojimo keliais nesusidursite. Jei keliausite darbo metu, kviečiame užsukti į Metelių regioninio parko direkciją, kur trumpai galėsime supažindindinti su maršrutais, parko gamtos ir kultūros vertybėmis, aplankysite gamtos mokykloje esančią nedidelę ekspoziciją.


2008-04-30
Klausia Jolanta,
Laba diena, gegužės 31 d. švęsime vestuves, Jūsų regioninis parkas yra mums pakeliui, noriu pakalausti, kur būtų galima sustoti ir pabūti keletą valandėlių, mums būtų patogu, kad būtų pavėsinės ar bent jau suoleliai ir aišku graži gamta.
Patogi vieta yra prie Prelomciškės piliakalnio. Naujai įrengti laiptai, aikštelė, graži aplinka.


2008-04-30
Klausia rasa,
Laba diena. Mane sudomino Lietuvos gamtos fondo projektas "Balinių vėžlių apsauga Šiaurės Europos lygumose". Norėčiau sužinoti daugiau apie šį projektą,ar dar būtų galimybės į jį įsitraukti, kur būtų galima įsigyti balinių vėžlių. AČIŪ už informaciją.
Projekte dalyvauja mūsų ekologė, ji ir galėtų suteikti informaciją apie vykdomas projekto veiklas. Deja nei įsigyti nei laikyti balinių vėžlių (kaip ir visų kitų laukinių gyvūnų) negalima. Siūlyčiau kreiptis į Metelių regioninio parko direkciją, kur galėsite gauti išsamesnę informaciją. Direkcijos tel.: 8 318 43649.


2008-02-01
Klausia GITANA,
Laba diena.Mus domina vienas klausimas,ar gali stoveti kilnojamas namelis namu valdoje,kuri priklauso zaliai zonai.Noretumem suzinoti kokie teises aktai reglamentuoja visa tai.
Reikėtų kiek tikslesnės informacijos apie šią situaciją, nes nėra aišku ar kilnojamas namelis yra saugomoje teritorijoje ar ne. Jei namų valda saugomoje teritorijoje, tai pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tos teritorijos apsaugos reglamentą ar tvarkymo planą. Siūlyčiau susisiekti su mumis telefonu 8 318 43649, arba elektroniniu paštu r.krugelis@meteliuparkas.lt ir mes suteiksime išsamią konsultaciją.


2007-06-21
Klausia Haroldas,
Ar yra dar prie šių ežerų neprivatizuotų poilsiaviečių,kur būtų galima apsistoti su palapinėmis nemokamai?
Prie Dusios ežero yra dvi visuomenės poreikiams skirtos poilsiavietės, prie Metelio - viena. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog poilsiavietės yra skirtos trumpam poilsiui be palapinių. Ilgesniam sustojimui su palapine Jums reikėtų ieškoti stovyklaviečių, kur už gautas paslaugas teks sumokėti simbolinį mokestį. Visos veikiančios stovyklavietės yra privačios.


2007-06-06
Klausia Renaldas,
Buciau dekingas , jei isvardintumete papludimius, kur butu galima privaziuoti su autobusu ir issimaudyti.Gal yra kokiu nuorodu. Aciu.
Autobusu patogiausia pasiekti Graužų kaime esančius viešuosius paplūdimius. Ten yra paženklintos automobilių stovejimo aikštelės, nuo kelio gerai matomas informacinis stendas.


2007-05-11
Klausia Irina Daniliene,
Laba diena! Mes klaipedieciai, ketvirtokai. Planuojame isleistuviu renginius. Gal ir mes galetume patekti i kokia nors edukacine pamokele? O ir ekskursiju ir kitu malonumu kainos mus labai domina.
Dėl ekskursijos ir pamokėlių organizavimo galite susitarti paskambinę telefonu 8 318 43649 į parko direkciją, arba elektroniniu paštu gamtosmokykla@meteliuparkas.lt .


2007-04-06
Klausia Aida P.,
Laba diena, kur butu galima gauti informacijos (medziagos) bakalauriniam darbui apie turizma bendrai (statistinius duomenis ir pan.) ir apie darnuji turizma Meteliu regioniniame parke?
Dėl informacijos ir duomenų jums reikėtų kreiptis į Metelių RP direkcijos specialistus. Tel. 8 318 43649; elektroninio pašto adresas: info@meteliuparkas.lt. Paskambinkite ar parašykite ir susitarsime dėl abiem pusėm patogios bendradarbiavimo formos.
Jūsų vardas:

El. paštas:

Klausimas:

  

  

  

 

Metelių regioninio parko direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga.
Seirijų g. 2, Metelių k., 67482 Lazdijų raj., tel./faks. (8-318) 43 649, el. paštas info@meteliuparkas.lt.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 293371090.